- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

„Laboratoria Przyszłości” w Łukowej

Gmina Łukowa otrzymała 120 000 zł na projekt "Laboratoria Przyszłości". Pieniądze trafią do szkół podstawowych w Łukowej oraz Chmielku.

- Reklama -

„Laboratoria przyszłości” to rządowa inicjatywa edukacyjna, w ramach której szkoły podstawowe w całej Polsce otrzymają od państwa wsparcie w wysokości ponad miliarda złotych. Za te placówki oświatowe mają zwiększyć poziom nauki tzw. kierunków STEAM, czyli wiedzy o technologii, inżynierii, sztuce oraz matematyce.

W ramach tego programu gmina Łukowa otrzymała wsparcie finansowe ze środków pochodzących z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na lata 2021/2022 o łącznej wysokości 120 000 zł. Pieniądze trafią do dwóch szkół z terenu gminy Łukowa:

urząd MArszałkowski projekt
  • Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łukowej – 60 000,00 zł
  • Szkoły Podstawowej im. por. Edwarda Błaszczaka ps. „GROM” w Chmielku – 60 000,00 zł

– W ramach pozyskanych z projektu środków finansowych zostało zakupione wszystko to, co jest przydatne do realizacji zajęć w naszej szkole. Są to między innymi pomoce dydaktyczne, które w największym stopniu będą wspierać naukę informatyki, biologii oraz techniki dzieci i młodzieży – mówi Zbigniew Sokal, dyrektor Szkoły Podstawowej w Chmielku.

Dzięki tym środkom samorząd będzie mógł zakupić nowoczesne wyposażenie pracowni robotycznych i technicznych, służących uczniom do rozwijania kompetencji, takich jak współpraca, kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów czy znajomość nowych technologii.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.