- Reklama -

Kwesty na naszych cmentarzach

Kwestują strażacy, harcerze, samorządowcy. Dziś na cmentarzach w powiecie biłgorajskim ruszają zbiórki.

O godzinie 8.00 rozpocznie się IV Gorajska Kwesta Parafialna na cmentarzu parafialnym w Goraju. – Razem z mieszkańcami Goraja, Bononii, młodzieżą z gorajskiej straży, OSP Zagrody i KGW Łada. Zaczynamy od godz. 8.00. Liczymy na waszą ofiarność i z góry dziękujemy wszystkim ofiarodawcom – piszą organizatorzy kwesty.

Poprzednie zbiórki na cmentarzu w Goraju można zaliczyć do udanych. Zbierano środki na prace w otoczeniu nekropolii.

- Reklama -

Bądźmy w ten czas zjednoczeni w jednym celu i róbmy wszystko, aby dalej piękniała nasza „wizytówka wiary” – dodają.
Dziś zbiórka będzie trwać do godz. 18.00. Jutro (2 listopada) odbędzie się w godzinach 10.00-16.00.
Tradycją stała się także kwesta w Łukowej. W tym roku będzie to już osiemnasta zbiórka do puszek na łukowskiej nekropolii. Kwestują tutaj samorządowcy na czele z wójtem gminy, młodzież i mieszkańcy. Pieniądze pochodzące ze zbiórki przeznaczane są na ratowanie zabytkowych nagrobków na cmentarzu parafialnym i innych cmentarzach w gminie Łukowa.
Kwesta w Łukowej potrwa trzy dni, 1, 2 i 3 listopada.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Mieszkaniec mówi

    Pierwszą nie cierpiącą zwłoki sprawą cmentarza parafii Goraj ( zapewne ważną dla nas jeszcze żyjących ) jest zmiana sposobu utylizacji —–P L A S T I K Ó W — na cmentarzu. Może wystarczy tego regularnego trucia i nieodzownego smrodu z palonych wieńców i resztek wkładów zniczy. Przecież całoroczne palenie tego śmierdzącego i TRUJĄCEGO syfu wpływa na zdrowie wszystkich. Czy do órwy nędzy księża, władze gminne, pracownicy UG nie widzą i nie czuja co sie dzieje pod ich nosami. Czy naprawdę nie rozumiecie że ta ignorancja truje nas wszystkich, pora to zmienić.
    Pozdrawiam Mieszkaniec

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.