- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

“Kurier” oszustem

Mieszkaniec powiatu biłgorajskiego odebrał od staruszki pieniądze, które miały być przeznaczone dla rzekomej policji. Kobieta straciła 30 tys. zł. Zdarzenie miało miejsce na terenie województwa podkarpackiego.

W grudniu minionego roku do 81-letniej seniorki na telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta, która poinformowała, że jej córka spowodowała wypadek drogowy i potrzebne są pieniądze, aby uniknęła kary pozbawienia wolności. Rozmówczyni cały czas utrzymywała kontakt telefoniczny z ofiarą i wydawała jej polecenia. Nakazała spakować pieniądze w pudełko po butach, które miała przekazać kurierowi. Kobieta straciła 30 tys. złotych oszczędności.

Po pieniądze przyszedł 32-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Kańczudze oraz policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie ustalili, że mężczyzna współpracował z oszustami działającymi metodą „na policjanta”. – Mężczyzna szukał ofert za pośrednictwem portali internetowych, gdzie znalazł ogłoszenie o pracy w charakterze kuriera. Na podany adres e-mail wysłał swoje CV. Po jakimś czasie skontaktowała się z nim telefonicznie osoba, która zaproponowała mu pracę. Jego zadanie miało polegać na odbiorze przesyłek od konkretnych osób – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. 

 

- Reklama -

Mieszkaniec naszego powiatu został zatrzymany w połowie lutego. 32-latkowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.