- Reklama -

Kupią nową piaskarkę

 

 

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Biłgoraj zabezpieczono środki na zakup nowej piaskarko-solarki dla Miejskiej Służby Drogowej. Radny Tomasz Grabias pytał, czy ta inwestycja jest konieczna.

Jak tłumaczy Piotr Michalczyk, dyrektor Miejskiej Służby Drogowej, jest to powtórzenie winsoku z zeszłego roku ówczesnego dyrektora Ryszarda Korniak. On również zwracał się z prośbą o zakup takiego urządzenia. – Obecna solarka ma około 25 lat. Jest skorodowana i nie wiemy, czy przetrwa zimę. Próbujemy ją wskrzesić, ale nie ma już do czego spawać – tłumaczył dyrektor. Przypominał, że Miejska Służba Drogowa przejmuje coraz więcej ulic w mieście. – Starym sprzętem możemy nie dać rady – mówił. Dodał, że pojazd, który służy jako samochód patrolowy, również jest w złym stanie technicznym. Naprawa jest nieopłacalna. Na zakup piaskarko-solarki radni zabezpieczyli 81 tys. zł. 

Tylko w minionym roku samorząd miasta przyjął od powiatu ponad 10 km dróg. W związku z tym Miejska Służba Drogowa jest odpowiedzialna za ich zimowe i letnie utrzymanie. Roczny koszt utrzymania 1 kilometra drogi to aż 27 tys. zł.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.