- Reklama -

- Reklama -

Kultura do remontu

Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie przejdzie gruntowny remont. Planowana jest termomodernizacja budynku. Do wykonania będzie szereg robót zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. W tegorocznym budżecie radni zapisali dodatkowo ponad 140 tysięcy złotych na nowy dach na ośrodku kultury

- Reklama -

Duża inwestycja w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie współfinansowana jest ze środków unijnych. Pokryją one 75% wartości zadania. Dodatkowo władze zainwestują w wymianę dachu.

Władze gminy postanowiły to duże zadanie podzielić na kilka mniejszych. Pierwszy przetarg ogłoszony był na  całość zadania. Rozstrzygnięcia jednak nie przyniósł, ponieważ najtańsza oferta opiewała na kwotę o ponad 300 tys. zł wyższą niż pierwotnie zakładano. Aby było taniej, zadanie podzielono na kilka części. – My nigdy nie odpuszczamy i lekką ręką nie wydajemy pieniędzy. Do drugiego przetargu „poszatkowaliśmy” całą inwestycje na wiele różnych zadań po to, aby dopuścić naszych miejscowych wykonawców – mówi burmistrz Roman Dziura.  

- Reklama -

Ponadto podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radni wprowadzili dodatkowe środki – 140 tys. zł na wykonanie nowego pokrycia dachowego. – Na budynku była papa termozgrzewalna, która miała wytrzymać 50 lat. Czas to zweryfikował negatywnie. To jeden z największych budynków, który wymaga zabezpieczenia – wyjaśnia.

 

Do wykonania są m.in. elewacje, schody, instalacje centralnego ogrzewania. Budynek z pewnością przejdzie gruntowy remont.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.