- Reklama -

Kukiz`15 gotowy na pracę z samorządowcami

W dniu 10 marca 2018 roku w Sali Kongresowej hotelu Polskiego Związku Motorowego w Lublinie odbyło się spotkanie członków oraz sympatyków Ruchu Społecznego Kukiz`15. Podczas spotkania zostali zaprezentowani pełnomocnicy powiatowi oraz pełnomocnicy miast,  odpowiedzialni za wybory samorządowe w województwie lubelskim. W roli prelegentów wystąpili posłowie Jarosław Sachajko i Jakub Kulesza oraz przedstawiciel Sztabu Krajowego Kukiz`15 Adam Zieliński. Na liczne pytania zgromadzonych odpowiadał również  Wojciech Ulański – Prezes Stowarzyszenia Na rzecz nowej Konstytucji  Kukiz`15 okręgu nr 7.


  Podczas spotkania Poseł Jarosław Sachajko podkreślał konieczność pobudzenia obywatelskich postaw mieszkańców regionu wśród wszystkich grup społecznych bez względu na wiek, płeć czy przekonania. Poseł Sachajko zwrócił też szczególną uwagę na ogromne doświadczenie zawodowe i życiowe emerytów, którzy mogliby wspomagać wybory samorządowe. Jedna z uczestniczek debaty poruszyła też  kwestię coraz większej roli kobiet nie tylko w społeczeństwie ale także w polityce.
  Poseł Jakub Kulesza zaakcentował potrzebę oddolnej identyfikacji i rozwiązywania lokalnych problemów poprzez zaangażowanie różnych grup i osób zainteresowanych  działalnością w duchu patriotyzmu na rzecz swojego środowiska czy sąsiedztwa.
  Z kolei Adam Zieliński podkreślił, że dzięki pracy w terenie wielu zgłaszających się nowych osób, kontynuujemy opracowanie  celów strategicznych co pozwoli na stworzenie oferty wprowadzenia zmian w samorządach, z którymi Ruch  wyjdzie w ogólnopolskiej kampanii samorządowej Kukiz`15.
  Prezes Stowarzyszenia Na rzecz nowej Konstytucji Kukiz`15 Wojciech Ulański poradził osobom chcącym wystartować w wyborach samorządowych, że najlepszym przygotowaniem jest rozmowa z mieszkańcami. Nadmienił również, że po zarejestrowaniu się na stronie www.samorzadyzkukizem.pl wszyscy otrzymają projekty do wykonania, które pomogą wypracować konkretne rozwiązania i inicjatywy potrzebne do rozwoju własnych miejscowości, gmin i powiatów.


  Podczas debaty niejednokrotnie podkreślano wręcz potrzebę oddolności  i transparentności wszelkich działań na rzecz lokalnej społeczności oraz o pojawieniu się, nie istniejącego do tej pory, ogólnopolskiego ruchu oddolnego, który stwarza  możliwość wzięcia odpowiedzialności za swoją  gminę czy też powiat, podejmując decyzję o  kandydowaniu w wyborach samorządowych z komitetu Kukiz`15.
  Do kandydowania z poparciem Kukiz`15 Ruch zaprasza osoby, które mają wiele pomysłów i chcą je realizować. Osoby, które nie boją się wyrażać swoich opinii, poglądów, krytykować ale w zamian przedstawiać inne, lepsze rozwiązanie dla dobra całego społeczeństwa a nie tylko jednostki. Celem Ruchu, jak zaznaczył jeden z posłów, nie jest to aby być wrogiem czegokolwiek, poszukiwanie świeżego spojrzenia na problemy naszych gmin, miast i miasteczek.
  Podczas spotkania wspomniano również o możliwości rejestracji kandydatów  nie tylko poprzez stronę "Samorządy z Kukizem" ale także poprzez kontakt telefoniczny z pełnomocnikami lub z pracownikami biur poselskich posłów na Sejm, Jarosława Sachajko i Jakuba Kuleszy.
W powiecie naszym powiecie pełnomocnikami z ramienia Kukiz`15 są:
Powiat biłgorajski:
Artur Dobrowolski
tel: 602 847 114
Miasto Biłgoraj:
Piotr Dziwura
tel: 502 074 499

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.