- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

“Kukiełczanki” na podium

Koło Gospodyń Wiejskich "Kukiełczanki", prezentując olbrzymią kompozycję kwiatową wykonaną z krepiny, zdobyło pierwsze miejsce podczas finału konkursu "Kobieta Gospodarna Wyjątkowa". Jego gościem była Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

Konkurs „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa” to przedsięwzięcie realizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego skierowane do Kół Gospodyń Wiejskich i kobiecych organizacji działających na terenie obszarów wiejskich.

W piątek 2 października w Centrum Spotkań Kultur w Lublinie odbyła się gala finałowa. Stawiły się na nią zwyciężczynie półfinałowych zmagań z terenu całego województwa lubelskiego. Łącznie 128 Kół Gospodyń Wiejskich rywalizowało w trzech kategoriach: najlepsza szarlotka, najlepsza potrawa z lubelskich jabłek, najpiękniejsze rękodzieło. Za najpiękniejsze rękodzieło artystyczne jury konkursu uznało kompozycję kwiatową wykonaną przez Koło Gospodyń Wiejskich “Kukiełczanki” z gminy Tereszpol. Jury doceniło ich olbrzymią i pracochłonną kompozycję kwiatową wykonaną z krepiny. Panie zdobyły I miejsce w kategorii najpiękniejsze rękodzieło.

- Reklama -

Konkurs przypomniał, jak istotne jest pielęgnowanie dziedzictwa kulturowego naszego regionu, tradycji kulinarnych oraz propagowanie sztuki ludowej. Patronatem konkurs objęła para prezydencka, a Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda była gościem honorowym finału. – Jesteście panie liderkami swoich społeczności i animatorkami życia społecznego w swoich małych ojczyznach. To właśnie dzięki zaangażowaniu pań polska wieś wspaniale się rozwija, rozkwita i staje się coraz bardziej nowoczesna – mówiła Pierwsza Dama.

Gratulacje paniom składa wójt gminy Tereszpol Jacek Pawluk. – Zwycięstwo pań to piękne ukoronowanie dotychczasowej działalności. Gratuluję i dziękuję za wszystko, co robicie, promując przy tym gminę Tereszpol – mówi wójt. Dziękuje również wszystkim członkiniom Kół Gospodyń Wiejskich, które brały udział w eliminacjach półfinałowych oraz gali finałowej.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.