- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Kubuś potrzebuje pomocy!

Kubuś Pawęzka to mały bohater, który przetrwał już wiele, jednak najtrudniejsze przed nim. Lista chorób, z jakimi walczy chłopczyk, jest długa. Nadzieją stała się operacja ratująca życie. Na to jednak potrzeba ogromnych środków finansowych.

- Reklama -

Wiotkość mięśni, skolioza, zwichnięcie biodra, wada stóp, koślawość łokci, refluks, opóźniona i niejednorodna mielinizacja w obrębie pnia mózgu, globalne opóźnienie rozwoju, astma wczesnodziecięca, padaczka lekooporna – lista chorób z jakimi boryka się Kubuś Pawęzka jest bardzo długa. Jest szansa na operację. Potrzeba na to ogromnych środków finansowych.

Kubuś z powodu bardzo poważnego skrzywienia kręgosłupa został skonsultowany w Instytucie dr. Paleya w Warszawie. Specjaliści po obejrzeniu zdjęć z tomografii komputerowej stwierdzili, że na odcinku kilku centymetrów kręgosłup Kuby nie rośnie, a rotuje się wokół własnej osi. Okazało się, że klatka piersiowa na wysokości dołów pachowych również przestała rosnąć, przez co narządy wewnętrzne (płuca, serce, żołądek, pęcherz, jelita) mają coraz mniej miejsca, co może prowadzić do ich niewydolności, a nawet do uduszenia się. Nadzieją stała się operacja ratująca życie, poprzez wszczepienie implantów rosnących w kręgosłupie dziecka, a także operacja poszerzenia klatki piersiowej. Chłopczyk konsultowany był u wielu specjalistów w Polsce i za granicą (Niemcy). Niestety, żaden z lekarzy nie zaproponował wykonania zabiegu operacyjnego, proponowano leczenie zachowawcze, czyli gorset ortopedyczny. Kubuś używał gorsetu, ale przez to pogarszała się jego saturacja, miał częste zapalenia płuc. Po konsultacji u dr. Feldmana w klinice Paleya w Warszawie okazało się, że stan Kubusia nie pozwala na zaopatrzenie ortopedyczne w formie gorsetu, ponieważ zapalenia płuc będą częstsze, jest wiotki, więc gorset zamiast pomagać będzie pogarszał stan.

Jeden dzień pobytu na oddziale w USA kosztuje 5346,60 dolarów, pobyt czterodniowy został wyceniony na kwotę 92 122,58 dolarów, jednak nie wiadomo, czy pobyt się nie przedłuży, musimy liczyć się z takim scenariuszem. Dodatkowym wydatkiem jest przelot do miejsca docelowego czy zakwaterowanie. Rodziny nie stać na samodzielne opłacenie operacji w USA, przeszczepu komórek macierzystych, diety, leków, olejków CBD+THC czy rehabilitacji.

Z pomocą rodzinie i małemu bohaterowi przyszli ludzie dobrej woli. Pomagają oni w zbiórce środków finansowych. Na portalu społecznościowym Facebook powstała grupa licytacyjna dla Kubusia Pawęzki, której celem jest zebranie funduszy na operację kręgosłupa, której przewidywany termin wyznaczono na 27 maja br. Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem portalu siepomaga.pl. Do niedzieli 11 kwietnia Kubusia wpłatami wsparło 5395 osób, łącznie kwotą 312 142 zł. Do sukcesu brakuje jeszcze ponad 73 tys. zł. – Jesteśmy na ostatniej prostej zbiórki, do końca pozostały tylko 2 dni i 73 tysięcy złotych do uzbierania. Gorąco apelujemy – zmobilizujmy się jeszcze raz, tak naprawdę każda złotówka przybliża do upragnionego celu. Cuda się zdarzają i wierzymy, że przy Państwa pomocy również tym razem się uda. Przez ostatnie miesiące Kubuś poruszył wiele serc i dla wielu osób stał się wyjątkowo bliski. Z całego serca dziękujemy w imieniu Kubusia i jego rodziny za każdą wpłatę i wszystkie cudowne inicjatywy, które dla niego powstały – mówi Małgorzata Kurys-Popowicz. 

Wspólnymi siłami pomóżmy Kubusiowi!

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

- Reklama -

JAK POMÓC?

ZBIÓRKA DLA KUBUSIA: Kuba Pawęzka – zbiórka charytatywna | Siepomaga.pl

LICYTACJE DLA KUBUSIA: Licytacje dla Kubusia Pawęzki | Facebook

DANE DO PRZELEWU:

NR KONTA: 89 2490 0005 0000 4530 6240 7892
ODBIORCA: FUNDACJA SIEPOMAGA
TYTUŁEM: 26369 KUBA PAWĘZKA DAROWIZNA

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.