- Reklama -

Kubuś jest już w niemieckiej klinice

Kuba Pawęzka, nazywany małym bohaterem, dzielnie walczy z przeciwnościami losu. Chłopczyk przebywa obecnie w niemieckiej klinice, gdzie przejdzie szereg badań.

Na łamach NOWej śledzimy losy małego Kubusia Pawęzki z Biłgoraja. Chłopczyk urodził się bardzo chory i lekarze nie dawali mu dużych szans. Półtoraroczny obecnie Kubuś większość swojego życia spędził w szpitalach. Choruje na padaczkę lekooporną, która zatrzymuje jego rozwój, postępującą skoliozę i wiotkość mięśni. Z leczeniem chłopczyka wiążą się spore koszty. Pojawiła się możliwość zdiagnozowania dziecka w niemieckiej klinice.

Niestety, pobyt był bardzo kosztowny. Jego mama tak opisuję sytuację:

„Do tej pory Kubuś nie został zdiagnozowany. Wykonano szereg badań m.in. badań krwi, badań obrazowych, badań genetycznych, wszystko jest w porządku. Wciąż czekamy na wyniki genetyczne WES. Kubuś, jak na tyle obciążeń, które ma, i tak robił ogromne postępy, i robi, jak napadów jest mniej. Je pięknie z butelki, próbuje jeść z łyżeczki, ułożony na brzuszku unosi głowę, próbuje gaworzyć, uśmiecha się. Gdy napady są nasilone, wszystko gaśnie tak szybko jakby zdmuchnąć świeczkę.
Nasz synek bardzo cierpi przez ciągłe wyładowania w jego małej główce, brak snu, płacz, zmęczenie, ból mięśni, kości, zanik umiejętności, to wszystko funduje mu padaczka. Dlatego prosimy z całego serca o pomoc wszystkich Państwa. Chcemy wyjechać do kliniki i tam zawalczyć o zdrowie naszego bohatera. Wierzymy, że tam mu pomogą”.
Mieszkańcy Biłgoraja nie pozostali obojętni na jego los. Zorganizowano zbiórki, w które włączyły się szkoły, parafie, biłgorajskie firmy i instytucje. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców uzbierano potrzebną na wyjazd kwotę.
Teraz chłopczyk wraz ze swoją mamą przebywa w Schön Klinik w Niemczech. Trwa diagnozowanie chłopczyka, wykonywane są kolejne badania. Niemieccy lekarze martwią się także ogromną skoliozą dziecka, która może prowadzić do niewydolności oddechowej. Potrzebny jest specjalny gorset i szybka operacja.

Tymczasem na portalu siępomaga.pl trwa zbiórka funduszy na terapię chłopczyka komórkami macierzystymi. Kubusia można wesprzeć, wpłacając dowolną kwotę. Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/kuba-pawezka.
Kubuś został także podopiecznym Fundacji ONICO, dzięki czemu podczas meczów tej warszawskiej drużyny zbierane są datki.
Trzymamy kciuki za pomyślne zdiagnozowanie i leczenie Kubusia!
Foto: media społecznościowe/Facebook

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.