- Reklama -

- Reklama -

Kuba Nizio po raz kolejny laureatem

Jakub Nizio jest młodym, zdolnym artystą pochodzącym z naszego regionu. Na swoim koncie ma już wiele wokalnych sukcesów. Kolejnym jego trofeum jest zwycięstwo w Festiwalu Piosenki Świątecznej i Zimowej.

- Reklama -

Kuba to nasz lokalny wokalista, który pochodzi z Biłgoraja. Jest uczniem w klasie maturalnej Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju. Swój talent muzyczny przejawiał już w wieku 7 lat, śpiewając na akademiach w Szkole Podstawowej w Soli, do której uczęszczał. Ponadto ukończył gimnazjum w Miejskim Zespole Szkół w Biłgoraju. Obecnie trenuje swój wokal pod okiem trenera Andrzeja Czernika w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju.

Chłopak znalazł się wśród laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Świątecznej i Zimowej, który odbył się w ubiegłą niedzielę 8 grudnia w Warszawie. W finale festiwalu  wzięło udział łącznie  76 osób, a jego organizatorem był punkt kultury „trele morele” w Warszawie. Celem konkursu była przede wszystkim popularyzacja utworów o tematyce świątecznej i zimowej.

Festiwal składał się z 2 etapów. Pierwszy z nich to weryfikacja nagrań demo i wybór finalistów, natomiast drugi etap to prezentacja finalistów pod okiem profesjonalnej komisji w składzie: Tomasz Krupa, Diana Świder, Martyna Ciok. Kuba zaprezentował przepiękną pastorałkę „Sianko na stół”, do której tekst napisał Krzysztof Cybruch, zaś muzykę skomponował Mariusz Ostański.

Młody artysta nie skrywał radości z wzięcia udziału w tym festiwalu, gdyż zbliżające się święta Bożego Narodzenia są niezwykle bliskie jego sercu.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że wreszcie nadszedł okres świąteczny i mogę prezentować materiały właśnie o tej tematyce, które przygotowałem na ten rok. Nie będę ukrywał, ze poziom był naprawdę wysoki. Jestem niesamowicie dumny, że mogłem reprezentować nasze miasto, na tak dużym konkursie, w dodatku odnosząc sukces. Przede mną teraz masa pracy przed kolejnymi konkursami, które odbędą się już niebawem, mówi laureat festiwalu Kuba Nizio.

- Reklama -

Kuba zachęca do posłuchania  kolęd i pastorałek w swoim wykonaniu
– Z okazji zbliżających się świąt przez cały okres świąteczny na moim kanale na YouTube będą mogli państwo posłuchać kolęd i pastorałek w różnych aranżacjach w moim wykonaniu, zapraszam serdecznie: Kilinij tutaj
J.P.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.