- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Kto zapłacił za promocję i organizację wydarzenia?

W pierwszych dnia sierpnia przy Biłgorajskim Centrum Kultury odbyło się wydarzenie "Tour de Konstytucja". Radnego Marcina Adama Murę interesowało, kto zapłacił m.in. za banery promujące wydarzenie.

- Reklama -

Tour de Konstytucja PL” to wydarzenie, którego celem jest zapoznanie obywateli z ustawą zasadniczą oraz propagowanie wiedzy o prawach i wolnościach obywatelskich. W wydarzeniu uczestniczyła m.in. Danuta Przywara, przewodnicząca Rady Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Igor Tuleya, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie.

Madziar_Wybory

Wydarzenie odbyło się 4 sierpnia br. na placu przy Biłgorajskim Centrum Kultury. Wcześniej pojawiły się banery promujące wydarzenie m.in. z napisem „Wolne media”. 

Kto był organizatorem wydarzenia i pokrył koszty m.in. nagłośnienia czy banerów? O to pytał radny Rady Miasta Biłgoraja Marcin Adam Mura. – Czy została wystawiona za tę usługę faktura oraz z jakiego źródła zostały zakupione te materiały. Czy za użyczenie prądu i nagłośnienia została wystawiona faktura VAT – pytał radny.

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osobaJak się okazuje, baner „Tour de Konstytucja” został opłacony przez organizatora, czyli Biłgorajskie Stowarzyszenie Kulturalne im. I. B. Singera. Natomiast baner „Wolne media” został opłacony ze środków Biłgorajskiego Centrum Kultury.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Organizatorzy korzystali bezpłatnie z prądu i sceny. – Zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi BCK jest odbiorcą energii elektrycznej i nie może jej odsprzedawać – informuje Stanisław Kowalczyk, dyrektor BCK. Dodaje, że wydarzenie „Tour de Konstytucja” organizowane było przez Stowarzyszenie Kulturalne im. l. B. Singera. Organizacje pozarządowe o charakterze społeczno-kulturalnym, działające non-profit, zwalniane są z opłat za korzystanie ze sprzętu i obiektów Biłgorajskiego Centrum Kultury. Dotyczy to organizacji przez nich imprez bezpłatnych dla  mieszkańców Biłgoraja. – W latach 2020-2021 dotyczyło to organizacji ponad trzydziestu imprez – dodaje dyrektor.
– Baner z napisem „Wolne media” został sfinansowany ze środków Biłgorajskiego Centrum Kultury, a więc za nasze pieniądze. Nie podoba mi się to, że BCK za nasze pieniądze uprawia politykę. Uważam, że wydarzenie „Tour de Konstytucja” było wydarzeniem politycznym, jeśli byłoby ono kulturalnym wydarzeniem, nie miałbym nic przeciwko temu, aby bezpłatnie użyczyć scenę i nagłośnienie organizatorom – komentuje Marcin Adam Mura.

- Reklama -

11 Komentarze
 1. Biłgorajanka mówi

  Właśnie, Szanowny Panie Kościelny czy odprowadza Pan podatek od każdej złotówki lub innej waluty otrzymanej za tzw. obsługę obrzędów kościelnych ? Coś mi się wydaje, że nie !
  Konstytucja to nie polityka to prawo, które obowiązuje każdego obywatela Polski , a Pismo Święte dotyczy wierzących, więc jeśli się Pan za takiego uważa to proszę postępować zgodnie ze słowem Jezusa i kochać bliźniego swego jak siebie samego!!!

 2. Zbigniew mówi

  Jak czytam te komentarze to normalnie zastanawiam się, czy TVP tak wyczyściła mózgi ludziom, że obrońców Konstytucji nazywa się lewakami. ..tzn. że w Ameryce gdzie ponad 200 lat szanują konstytucję to są lewacy….w jakim miejscu historii znowu jesteśmy….a po drugie jeśli taki Pan Mura jest przyszłością narodu to daj nam Boże zdrowia….a po trzecie nie jestem mieszkańcem Biłgoraja ale szanujcie Pana Rosłana bo według mnie jest dobrym zresztą od dawna burmistrzem….

 3. Andrzej mówi

  Brawo!!!

 4. Janusz mówi

  Dziękujemy za troskę

 5. Jan mówi

  W młodym nadzieja na lepsze jutro

 6. Andrzej mówi

  Brawo!lewaki aż kipią!!!

 7. Jacek mówi

  Panie radny czy pracuje pan w starostwie? Czy pracę pan otrzymał bo był wolny etat? Czy może kogoś trzeba było usunąć żeby pan mógł dodatkowo zarabiać? Proszę powiedzieć czy bierze pan opłatę za obsługę ślubu a potem się na tym ślubie nie pojawia? ( Mam nagrane). Wymieniać dalej? Żenada i hipokryzja

 8. Marek mówi

  Rosłan czuję się bezkarny w tym mieście. Czas to zmienić.

 9. Zbigniew mówi

  Skąd się biorą tacy ludzie jak ten Pan Mura…. kto Pana wybrał radnym miasta , niech Pan zapamięta na całe życie, że Konstytucja dla obywateli to rzecz święta i każdy kto jej broni zasługuje na szacunek…

 10. Rycho Rysiński mówi

  Acha! Czyli promowanie wiedzy o Konstytucji, to polityka? Ciekawe…

 11. sssss mówi

  Mam nadzieję że radny równie skrupulatnie rozlicza się z dodatkowych pieniędzy otrzymanych za swą „pracę” przy chrzcinach, komuniach, ślubach czy pogrzebach?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.