- Reklama -

- Reklama -

Kto z Ziemi Biłgorajskiej pojedzie na festiwal do Kazimierza Dolnego?

Dziś dowiemy się, kto z powiatu biłgorajskiego dostanie szansę występu na 57. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Sześć występów obejrzy jury powiatowych eliminacji do Wojewódzkiego Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych, które odbędą się w niedzielę w Obszy. Początek o godzinie 14:00, w Gminnym Ośrodku Kultury.

- Reklama -

Gminę Obsza w eliminacjach powiatowych będą reprezentować „Babiczanki” kierowane przez Anetę Oleszek z Babic i Męski Zespół Śpiewaczy „Zacier”, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Obszy. – Oprócz nich mamy zgłoszenia „Aleksandrowiaków” z Aleksandrowa oraz dwóch zespołów ludowych i jednego podmiotu z gminy Biłgoraj, który wystąpi w kategorii „Mistrz – Uczeń” znanej bardziej jako „Duży – Mały” – mówią organizatorzy eliminacji z GOK w Obszy.

Artyści z powiatu biłgorajskiego powalczą o nominacje 30 kwietnia, a przegląd wojewódzki odbędzie się 28 maja w Muzeum wsi Lubelskiej. Nagrodą dla najlepszych wykonawców będzie udział w prestiżowym festiwalu w Kazimierzu Dolnym, który odbędzie się pod koniec czerwca.

- Reklama -

Przed rokiem na ogólnopolskiej imprezie w miasteczku nad Wisłą gminę Obsza reprezentowały „Babiczanki” Anety Oleszek, a z eliminacji powiatowych, które odbyły się w Obszy, w finale kategorii „Mistrz – Uczeń” wystąpiła jeszcze Cecylia Zygmunt z uczennicami – Katarzyną Rączką i Mileną Jargieło z Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju. „Babiczanki” mogą kolejny raz powalczyć o nominację, ale trio z gminy Biłgoraj obowiązuje okres karencji, ponieważ w poprzedniej edycji festiwalu w Kazimierzu Dolnym zdobyło jedną z nagród.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.