kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Kto z naszych śpiewaków do Kazimierza?

Zespoły z Gminnego Ośrodka Kultury w Obszy powalczą w niedzielę w Lublinie o przepustkę na prestiżowy festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. To nie wszystko, bo kolejna grupa rywalizuje o wyjazd na inny ważny festiwal.

- Reklama -

„Zamszanki” i „Babiczanki” wywalczyły prawo występu w finale wojewódzkim kazimierskiego festiwalu podczas eliminacji powiatowych, które odbyły się w kwietniu w Obszy. Z kolei „Zacier” początkowo planował bezpośrednie zgłoszenie się na festiwal w Bukowinie Tatrzańskiej, ale ostatecznie zdecyduje o tym jury Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Wszystkie trzy grupy wystąpią w CSK w niedzielę 19 maja. W finale wojewódzkim „Zamszanki” i „Babiczanki” zaprezentują te same utwory, za które otrzymały nominacje w eliminacjach powiatowych. Pierwszy zespół zaśpiewa „Poszła Nastusia du ugródeczka”, „We wieś Nastusiu we wieś” i „Puchyliła się wiśnina”, natomiast „Babiczanki” wykonają utwory „Wczoraj była pogodejka”, „U mojej Mamy” i „Przeżegnaj mnie mamo”.

urząd MArszałkowski projekt

Męski Zespół Śpiewaczy „Zacier” zamierza powalczyć o wyjazd do Bukowiny Tatrzańskiej z tym samym repertuarem, za który w ubiegłym roku został nagrodzony w Kazimierzu Dolnym. Będą to: „Panie gospodarzu”, Najświętsza panienka po świecie chodziła” i „Poszła Marysia”.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.