- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Kto pomoże strażakom?

Strażacy ochotnicy z Teodorówki (gm. Frampol) chcą kupić używany wóz bojowy. W ubiegłym roku utworzyli zbiórkę internetową. Nie udało się. Wpadli więc na kolejny pomysł. Tym razem zbierają elektrośmieci.

- Reklama -

Nie czekają na cud, wzięli więc sprawy w swoje ręce…

Druhowie znaleźli się w patowej sytuacji. Ich jedyny, a zarazem najstarszy w gminie Frampol samochód ratowniczo-gaśniczy 26-letni jelcz jest praktycznie niezdatny do wyjazdów, oprócz korozji do remontu jest m.in. skrzynia biegów, napęd. Co do drugiego wozu szczególnych wymagań nie mają, musi być sprawny i wyposażony w zbiornik wodny o większej pojemności, ponieważ przy większych pożarach zdarzało się, że brakowało wody z sieci.

Ochotnicza Straż Pożarna w Teodorówce ogłosiła więc zbiórkę elektroodpadów i urządzeń elektrycznych. Szczególnie chętnie widziane są urządzenia kompletne: komputery, drukarki, kserokopiarki, telewizory, a także sprzęt AGD. Pozyskane pieniądze ze sprzedaży tych rzeczy przeznaczą na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego, używanego, ale w stanie lepszym niż obecny.

Mieli nadzieję, że zbiorą…

O sytuacji strażaków i utworzonej przez nich zbiórce na portalu zrzutka.pl pisaliśmy w ubiegłym roku w artykule pt. OSP Teodorówka prosi o pomoc/(Kliknij tutaj). Niestety, na koncie zbiórki widnieje dotychczas tylko 1600 zł, co stanowi 3% założonego celu. Potrzeba co najmniej 50 tys. zł.

- Reklama -

– Nie czekamy jednak z założonymi rękami na dobrowolne wpłaty, a od około miesiąca prowadzimy w okolicznych miejscowościach zbiórkę elektrośmieci –  podsumowuje Piotr Marczak, prezes OSP w Teodorówce.

Przyjadą i odbiorą…

– Teraz działamy na terenie naszej parafii w Radzięcinie. W akcję włączył się też nasz proboszcz ks. Adam Czupich. Ale chcemy naszą zbiórkę poszerzyć. Moglibyśmy przyjechać do poszczególnych miejscowości po odbiór większych ilości elektrośmieci dodaje prezes. 

Jeżeli ktoś chciałby wspomóc strażaków organizacją zbiórki elektrośmieci w swojej okolicy, może skontaktować się telefonicznie pod numerem tel. 609 647 000.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.