- Reklama -

- Reklama -

Kto odpowie na niedzielny apel? Rzeka Tanew wzywa

W niedzielę (19.03) wielkie sprzątanie okolicy rzeki Tanew. I jedna z największych takich akcji w historii. Początek o godzinie 10:00, a spotkanie w Ranczu Pisklaki. Zaprasza Towarzystwo Przyjaciół Rzeki Tanew

- Reklama -

Okolice rzeki Tanew w wielu miejscach są mocno zaniedbane.

– Tu gdzie systematycznie już sprzątamy od jakiegoś czasu nie wygląda to najgorzej, bo to będzie już nasza szósta wiosenna akcja. Z akcji na akcji powiększamy ten teren do sprzątania i dodajemy sobie kolejny odcinek rzeki. Tegoroczna akcja obejmuje teren aż do mostu w Wólce Biskiej. Ten odcinek jest chyba najbardziej zanieczyszczony i musimy wziąć sprawy w swoje ręce – mówi Daniel Tworzewski, prezes Towarzystwa Przyjaciół Rzeki Tanew.

To będzie jedna z największych akcji sprzątania rzeki Tanew w historii.

- Reklama -

– Przyłącza się aż 11 firm kajakowych i już potwierdziły swój udział. Przyłącza się do nas Szkoła Rolnicza w Różańcu, ale także cztery gminy, którym chcielibyśmy podziękować. To: Obsza, Łukowa, Księżpol i Biszcza. Udział w akcji zapowiadają też Koła Gospodyń Wiejskich. Liczy się dosłownie każda para rąk, dlatego zapraszamy wszystkich w niedzielny poranek – zachęcają organizatorzy.

Niedziela (19.03), godzina 10:00, Ranczo Pisklaki.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.