kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Kto odbierze śmieci z Obszy?

Obecna umowa na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w gminie Obsza kończy w grudniu, dlatego samorząd już teraz szuka firmy, która zajmie się wykonywaniem tych usług po Nowym Roku. Oferty są przyjmowane do 10 października, a nowa umowa będzie obowiązywać przez dwa lata.

- Reklama -

Firma, która wygra przetarg, zajmie się odbiorem i zagospodarowaniem śmieci z około 930 gospodarstw w gminie Obsza oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który znajduje się w Woli Obszańskiej.

Poza systematycznym odbiorem odpadów zmieszanych, biodegradowalnych oraz papieru, metali, tworzyw sztucznych, opakowań wielomateriałowych i szkła, umowa będzie obejmować organizację dwa razy w roku mobilnych zbiórek zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, odpadów wielkogabarytowych i starych opon.

urząd MArszałkowski projekt

W gminie Obsza szukają sprawcy. Przeczytaj tu: Kto strzela do zwierząt?

Koszty realizacji tych usług są finansowane przede wszystkim z opłat śmieciowych od mieszkańców. W przypadku gospodarstw jednoosobowych stawka wynosi 21 złotych, a bardziej liczne rodziny płacą miesięcznie 47 złotych. W obydwu przypadku mieszkańcy mogą obniżyć opłatę o 2 złote jeśli nie oddają odpadów biodegradowalnych tylko gromadzą je na indywidualnych kompostownikach.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.