- Reklama -

- Reklama -

Kto odbierze józefowskie odpady?

Obecna umowa na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych w gminie Józefów kończy się 31 grudnia, dlatego samorząd ogłosił przetarg na wykonywanie tych usług od 1 stycznia. Nowa umowa będzie zawierać niewielkie zmiany i obowiązywać przez rok.

- Reklama -

Przetarg dotyczy nie tylko odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, ale również jednostek organizacyjnych gminy i Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) oraz opróżniania koszy ulicznych.

W przyszłym roku w gminie Józefów zwiększy się częstotliwość odbioru odpadów zmieszanych. Na terenach wiejskich będą one odbierane od kwietnia do października raz w miesiącu, a nie jak teraz – dwa razy. Pozostałe zasady nie zmienią się.

Inna niż obecnie będzie jednak wysokość opłat śmieciowych. Zgodnie z uchwałą, którą Rada Miejska w Józefowie przyjęła w listopadzie, nowa opłata będzie wynosić 20 złotych od osoby zamiast dotychczasowych 17 złotych. Tak jak dotąd mieszkańcy będą mogli korzystać z ulgi za kompostowanie odpadów biodegradowalnych, która pozostanie na poziomie 2 złotych od osoby.

Firmy, którą chcą wziąć udział w przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w gminie Józefów w 2023 roku, mogą składać oferty do 15 grudnia.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.