- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Kto dostanie kasę na spełnienie marzeń?

Wiemy już kto dostanie pieniądze od Funduszu Ziemi Biłgorajskiej, na spełnienie swoich marzeń. To był konkurs "WyMODELuj Swoje Marzenia", skierowany do uczniów. – Programujesz? Fotografujesz? Grasz na instrumentach? Masz związane z tym marzenia, do których realizacji potrzebujesz wsparcia finansowego? - tak zachęcali organizatorzy. I jak to wyszło w praktyce?

- Reklama -

Do tegorocznej edycji zgłosili się pasjonaci malarstwa, fotografii, kolarstwa. Młodzi, utalentowani laureaci, spotkali się w Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

LAUREACI:

Madziar_Wybory

Pierwsza z uczestniczek – Anna Szubiak nie mogła spotkać się z komisją osobiście, ale dzięki nagranemu przez nią filmowi, połączeniu telefonicznemu oraz wysłanym do siedziby Fundacji pracom plastycznym mogliśmy poznać jej talent i pasję. Ania aplikowała o grant na kurs rysunku, po którym jej szanse na dostanie się na studia architektoniczne są znacznie wyższe.

Marzeniem kolejnej osoby jest aparat. Patrycja Dycha, bo to o niej mowa zaczęła robić zdjęcia telefonem. Szybko przekonała się, że chce dalej rozwijać się w tym kierunku. By robić portrety potrzebuje lepszego obiektywu i o taki grant wnioskowała.

Do konkursu zgłosiło się troje podopiecznych trenera Radosława Wasilewskiego. Zuzanna Czapka, Kuba Stręczywilk i Dawid Cudziło to wychowankowie KS ARGOS Zamość Oddział w Biłgoraju i zapaleni cykliści. Zuzanna chciałaby za pieniądze z grantu kupić trenażer. Jak sama mówi: Zima to  najważniejszy czas na przygotowywanie się do startów. Warunki często nie pozwalają na treningi na dworze, a trenażer zapewni mi możliwość odbycia treningu w domu.  Kuba Stręczywilk to najmłodszy uczestnik tegorocznego konkursu. Kuba swoja przyszłość wiąże ze sportem i żeby być profesjonalnym cyklistą potrzebuje nowego roweru. Dawid Cudziło jazdą na rowerze pasjonuje się od dziecka, pasją zaraził się od Taty. Dawid brał udział w licznych wyścigach szosowych, jak i MTB. Średnio spędza 11 godzin tygodniowo na rowerze.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Kolejna uczestniczka – Iwona Cios to młoda pasjonatka fotografii. Na pierwszy swój profesjonalny aparat fotograficzny zarobiła sama pracując w wakacje i weekendy. Dwukrotne zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie fotograficznym zatytułowanym „sleeveface”. Iwona pieniądze z grantu planuje wydać na profesjonalny obiektyw fotograficzny.

Młody technik – programista z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej – Alan Obszański to  youtuber i początkujący montażysta filmów video. – Moim marzeniem jest praca freelancera – edytor wideo.” Aby to się stało Alan potrzebuje m.in. drugiego monitora i lepszego dysku.

Po Alanie swoją pasję zaprezentowała Magdalena Kozyra, która już od dziecka interesuje się fotografią i grafiką. Pieniądze wygrane w konkursie Magda chce przeznaczyć na nowy komputer: – Gdy kupię lepszy sprzęt otworzy mi się wiele nowych możliwości i przyśpieszy to moją pracę przy obróbce grafik i zdjęć – podkreślała Magdalena.

Piotr Lisiczka to odnoszący coraz większe sukcesy zawodnik ninja. Swoją sportową przygodę Piotr rozpoczął pod koniec 2020 roku. Do tej pory dwukrotnie wziął udział w popularnym telewizyjnym programie Ninja Warrior Polska, w licznych zawodach ninja drużynowych jak i indywidualnie.  Jego największy sukces to 10 miejsce w mistrzostwach świata ninja.

Piotr ma ambitne plany na przyszłość. – Zrobię bezapelacyjnie wszystko, żeby zostać najlepszym ninja na świecie. Obecnie należę do najlepszej drużyny ninja w Polsce, w tym momencie nie mieszkam w Biłgoraju, ale z dumą reprezentuję go na zawodach.”

Uczeń trzeciej klasy Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju  – Filip Chwiejda opowiedział o swoim zamiłowaniu do wspinaczki. Filip dzięki udziałowi w zawodach strażackich poznał ludzi, którzy zarazili go tą pasją. – Dzięki jednostce rozpocząłem szkolenie wysokościowo – ratownicze, w międzyczasie robię kurs na instruktora parku linowego. Za grant kupię uprząż wspinaczkową – opowiadał Filip.

Młoda graficzka Magdalena Szyszka wyjaśniła, że zakup nowego laptopa w znacznym stopniu pozwoli jej rozwinąć umiejętności. Magda oprócz grafiki ma drugą miłość – książki. „Książki kocham niemal tak samo jak grafikę. Chciałabym połączyć owe pasje, tworząc ilustrowanego e-booka dla dzieci. Tworząc książkę spełnię własne marzenia o zastaniu ilustratorem.”

Jako ostatnia zaprezentowała się Katarzyna Goszczyńska, której pasją jest pisanie książek. Mimo młodego wieku Katarzyna napisała już jedną i chciałaby ją wydać w formie audiobooka, tak aby podzielić się swoimi doświadczeniami z szerszym gronem odbiorców.

nagrodzone projekty

O możliwości przestąpienia do tegorocznego projektu informowaliśmy ponad miesiąc temu w artykuleWyMODELuj Swoje Marzenia (kliknij tutaj)

 

 

 

 

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.