- Reklama -

- Reklama -

Kto Człowiekiem Roku 2022 Ziemi Biłgorajskiej? Dziś ostatni dzień zgłaszania kandydatów

Dziś ostatni dzień zgłaszania kandydatów do tytułu Człowieka Roku 2022 Ziemi Biłgorajskiej. Wystarczy mail z krótkim uzasadnieniem (nowa@gazetabilgoraj.pl). Na nazwiska kandydatów czekamy do końca stycznia, czyli do północy. Wśród już zgłoszonych są społecznicy, sportowcy, samorządowcy i ludzie znani w gminach w powiecie biłgorajskim. Kilka gmin kandydatów ma, w niektórych tradycyjnie nic się dzieje i liczy się ... święty spokój. Jakby co, czekamy do północy.

- Reklama -

Oto zgłoszeni przez Was kandydaci, do tytułu Człowieka Roku 2022 Ziemi Biłgorajskiej

 

Marzena Banach (społecznik)

toyota Yaris

Moim zdaniem na ten tytuł w działalności dobroczynnej i charytatywnej zasługuje mieszkająca w Biłgoraju, Marzena Banach.  Na co dzień mama piątki dzieci, zaangażowana całym sercem w działalność dla osób pokrzywdzonych przez los. W ubiegłym roku Marzena skupiła się głównie na działaniach na rzecz Kuby Osucha z Aleksandrowa. To główny motor napędzający innych – wymyśla, organizuje i sama pomaga, a także zachęca innych. Akcje dla Kuby to między innymi – zbiórka plastikowych butelek po napojach, zbiórka złomu, zbiórki pod kościołami, kiermasze ciast, w które włączają się szkoły, KGW, stowarzyszenia, anonimowe osoby z terenu całego powiatu (ostatni w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej i WNMP w Biłgoraju), pokaz balonowy na hali OSiR, loterie fantowe, prowadzi licytacje na FB. Wspiera również mnie w organizacji zbiórek dla Darka Wróbla. Wiem, że będą głosy na nie, bo Marzena swoimi działaniami nadepnęła nie jednej osobie na odcisk, ale pomaga i to całą sobą.  Pozdrawiam,  Agnieszka.

Henryk Wybranowski (trener LKS Znicz Biłgoraj)

Zasłużony trener podnoszenia ciężarów, związany od 40 lat z LKS Znicz Biłgoraj. Pochodzi z Komarowa  w powiecie biłgorajskim. Wyszkolił ponad dwustu zawodników, którzy sięgali po medale na mistrzostwach świata, mistrzostwach Polski i wielu innych imprezach w podnoszeniu ciężarów. Niezwykle skromny człowieku i lubiany przez sportowców i mieszkańców. W ubiegłym roku jego kolejna podopieczna – Agnieszka Zimroz, została wicemistrzynią Europy do lat 23 w podnoszeniu ciężarów.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Tomasz Bury (kierownik LODR w Biłgoraju)

Zgłaszam kandydaturę pana Tomasza Bury, kierownika LODR w Biłgoraju.  Jest młodym, ale bardzo ambitnym człowiekiem. Ekipa LODR pod jego kierownictwem zajmuje wysokie miejsca w związku z ilością świadczonych usług. Miłe życzliwe podejście do klientów to jego atuty. Organizuje liczne szkolenia niezbędne dla rolników. Usługi świadczone przez LODR cieszą się ogromnym zainteresowaniem, gdyż odpłatność tam jest niewielka w porównaniu do firm prywatnych. Zapomniałabym o najważniejszym.  Telefon jego jest dostępny prawie przez 2/3 doby, co jednoznacznie potwierdza jego życzliwość i miłe podejście do ludzi.

Janusz Rosłan (burmistrz Biłgoraja)

Czy nikt nie widzi, jak zmienił się w ostatnich latach Biłgoraj? Można lubić burmistrza, można go nie lubić, ale trudno tylko krytykować. Zmieniają się opcje polityczne, zmieniają się rządu, a pan Janusz z jakiegoś powodu od ponad 20 lat jest wybierany i doceniany przez mieszkańców Biłgoraja. I to pomimo że jest tylu wspaniałych kandydatów wystawianych przez tych lokalnych karierowiczów i politykierów. Dla mnie pan burmistrz Rosłan jest Człowiekiem Roku Ziemi Biłgorajskiej, za to, że Biłgoraj zaczyna w końcu przypominać cywilizowane miasto.

Jarosław Czarniecki (trener Łady Biłgoraj)

Od lat jestem kibicem sportu i nie można przejść obojętnie obok tego, co w końcu dzieje się z Ładą Biłgoraj. W tym naszym sportowym grajdole i dziadostwie to jest klub, który miał wyjątkowy udany rok 2022. Wygrywał wszystko i ze wszystkimi i po latach posuchy pewnie zmierza do IV ligi. Wielka w tym zasługa trenera Jarosława Czarnieckiego, o czym wiedzą i piłkarze i kibice. Jest lubiany, jest szanowany i po prostu robi w Biłgoraju świetną robotę i za to trzeba go docenić.

Sylwia Bober (biłgorajanka, finalistka Miss Polonia)

O Sylwii wielokrotnie pisaliście. To finalistka ubiegłorocznego Miss Polonia i jego Top – 5 oraz Miss Social Media i Miss Just buy It. Teraz reprezentuje Polskę w  międzynarodowym konkursie Miss Charm. Jest dumą naszego regionu. W każdym wywiadzie i na każdym konkursie podkreśla, że jest biłgorajanką, chwali swoje miasto jako wspaniałe miejsce do życia. Pomaga zwierzętom i ludziom, wspiera schroniska dla zwierząt w regionie, najczęściej Biłgorajski Azyl pomocy dla zwierząt. Wykorzystuje swoje ogromne zasięgi na Instagramie, by pomagać potrzebującym. Zorganizowała koncert charytatywny „Wybudzić Elżbietę”, w którym zostało zebrane ponad 100 tys. zł na leczenie chorej kobiety z naszego regionu. Jest wykształcona i ambitna, posiada tytuł magistra finansów i rachunkowości. Zasługuje na to, aby władze miasta zainteresowały się i wyróżniły  naszą piękną biłgorajankę, bo z dumą reprezentuje nasze miasto zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Natalia Kyc (dyr. GOK w Księżpolu)

Jako mieszkaniec gminy Księżpol jestem naprawdę dumny, że nawet w naszej zapomnianej części świata, można coś dla ludzi zrobić. Pani Natalia daje dużo energii i pomysłów. Pokażcie mi drugi GOK w powiecie biłgorajskim, gdzie są zajęcia i dla młodszych i dla starszych. I to nie tylko na plakacie wywieszonym na odczepnego na drzwiach, tylko odbywają się naprawdę. Pani Natalia w ubiegłym roku zaczęła tworzyć lokalne muzeum w Księżpolu i gromadzi eksponaty. Jest druga taka dyrektor GOK w okolicach Biłgoraja? My na pewno oddamy głos na nią.

Wioleta Kryń (właściciel firmy z Biłgoraja)

Prowadzi w Bilgoraju biuro pozyskujące dotacje. Moim zdaniem cechują ją skuteczność i rzetelność. Angażuje się w różne akcje charytatywne, takie jak pomoc chorym dzieciom z naszych okolic. Często jest inicjatorem takich działań. Wspiera również kluby sportowe, gdzie młodzież  rozwija swoje umiejętności. Współpracuje również ze szkołami, gdzie wynagradza najzdolniejszych uczniów. Pomaga bezinteresownie osobom potrzebującym pomocy i zasługuje na głosy.

 

Renata Chmielewska (przew. KGW „Pod Olchą” w Olszance)

Jako mieszkanka gminy Turobin jestem dumna, że mamy takich ludzi jak Renata. Inni powiedzieliby, że się nie da i że się porywa z motyką na słońce. A ona zmobilizowała inne dziewczyny i mieszkańców, same rozpoczęły zbiórkę i budowę wiejskiej świetlicy w Olszance. Czy inne Koło Gospodyń Wiejskich odważyłoby się na coś takiego? Dla mnie Renata Chmielewska zasłużyła na tytuł Człowieka Roku 2022 Ziemi Biłgorajskiej i wiem, że nie tylko ludzie z Olszanki będą na nią głosować i wspierać ją w dalszych działaniach. Brawo Renatko!

Karol Kręt (kierowca rajdowy z Tereszpola/Biłgoraja)

Piszecie o różnych wynikach i osiągnięciach, ale czy mamy w powiecie biłgorajskim drugiego takiego sportowca, o którym wiedzą na świecie? Ten chłopak ma wielki talent i wygrywa już ze znacznie bardziej doświadczonymi kierowcami. W 2022 roku zajął trzecie miejsce w międzynarodowych wyścigach Porsche Sports Cup  i zobaczcie, że osiąga takie wyniki, a nawet nie ma gdzie trenować w okolicy. Wielki szacunek dla Karola i dla mnie to on był bohaterem 2022 roku, przy całym szacunku dla osiągnięć innych mieszkańców.

 

Agnieszka Buła (Stowarzyszenie Rozwój Gminy Biszcza)

Nasza gmina Biszcza też ma ludzi, którzy pomagają innym i oddają im serce. Dla mnie bohaterką jest Agnieszka Buła z naszego stowarzyszenia. Pomaga ludziom, organizuje akcje charytatywne i nie robi tego dla żadnego zysku czy sławy. Ona nie kandyduje i nie chce się pokazywać i wszędzie wpychać. Zbiórka dla ułana Darka Wróbla, kolędnicy przed świętami i wiele innych to zasługa Agnieszki.

Marta Pysz (prezes Biłgorajskiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami „Podaj Łapę”)

Nikt w powiecie biłgorajskim nie robi tyle dla bezpańskich zwierząt, co pani Marta, tylko jakoś każdy o tym zapomina. Jak w gminach są zwierzęta bezdomne, to spychają wszystko i dzwonią do pani Pysz i jej stowarzyszenia. Ratuje psy, koty, poświęca swój czas i jeszcze dokłada własne pieniądze. Takich ludzi trzeba docenić, a nie tylko samorządowców, którzy dostają z góry gotowe pieniądze i chwalą się, że coś zrobili, bo im gotowe z nieba spadło. Ja też mogę wydawać, jak mi ktoś przeleje na konto i się podpisać, że to mój sukces.

  Roman Dziura (burmistrz Józefowa)

Możecie się śmiać, ale dzięki temu, że gminą Józefów kieruje Dziura, to my przestajemy być dziurą, jak to było przez lata. Burmistrz próbuje przyciągnąć turystów i w końcu ten Józefów się jakoś zmienia. A to fontanna, a to pomnik, a to remonty, bo wszystko się sypie. Dla mnie to jest dobry gospodarz i mieszkańcy Józefowa powinni swoich wspierać.

Marek Król (poeta, litera z Biłgoraja)

Członek Związku Literatów Polskich jako jedyny w ponad stuletniej historii z powiatu biłgorajskiego i okolic. Autor 10 książek poetyckich i współautor ponad 50 antologii. Jego strona ma 32 tys. wejść, więc propaguje nasze miasto. Dobry, uczynny, wrażliwy, skromny i empatyczny człowiek.

Aleksandra Ardylewska (społecznik)

Jako społeczność Biłgoraja, jak i teraz mieszkańcy Ciosmów, zgłaszają Olę Ardylewską  jako człowieka roku 2022. Ola jest niesamowitym człowiekiem. To ona jako pierwsza zapoczątkowała zbiórki, licytacje na terenie powiatu. Zaczęła od swojego kolegi Krzysztofa, potem była Arianka Kurek, Kubuś Pawęzka, Szymon z miejscowości Okrągłe. Tych dzieciaków było tak wiele, że nawet nie pamiętamy dla kogo dokładnie, a teraz zbiórka dla rodzeństwa. Pomaga nie tylko dzieciom, ale i osobom starszym. Prowadziła zbiórki żywności dla pani Danusi, dla pani Jasi itp. Zawsze pomoże, nikogo nie zostawi w potrzebie. Sama bardzo choruje i nie oczekuje pomocy. Neuroborelioza, a w ostatnim roku leczyła się onkologicznie. Mimo wszystko zawsze chce pomagać.

Piotr Flor (prezes Biłgorajskiego Towarzystwa Regionalnego)

Zgłaszam człowieka, którego efekty ciężkiej pracy zostaną dla kolejnych pokoleń. Pan Piotr społecznie dba o to, by ocalić od zapomnienia nieznane fakty z historii Ziemi Biłgorajskiej. Każdego roku, publikuje, odkrywa, zbiera i przekazuje. Nie można tego nie zauważyć i przejść obojętnie, bo robi to dla nas wszystkich. Z wielkim zainteresowaniem czytam jego kolejne teksty, bo tego nie ma w żadnej książce. Ten człowiek ocala od zapomnienia naszą barwną historię i z pewnością zasługuje, żeby być wśród ludzi zasłużonych dla powiatu biłgorajskiego. W 2022 roku znów to udowodnił i potwierdził.

Mirosław Laskowski (prezes Łady Biłgoraj)

Pod jego skrzydłami Łada Biłgoraj osiąga sukcesy i dobrze się rozwija, wielki pasjonat i miłośnik piłki nożnej, organizator i pomysłodawca wielu imprez sportowych, filantrop, sponsor wydarzeń sportowych. Muzyk oraz wieloletni współorganizator Balu Sportowca.

Martyna Łuszczek (zdolna uczennica z Biszczy)

Martyna jest w tym roku maturzystką. Pracowała w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a aktualnie zajmuje się diagnozowaniem potrzeb młodych ludzi w edukacji, pracując w Instytucie Badań Edukacyjnych. Została w ubiegłym roku powołana przez wiceministra Gilińskiego na członka Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem. Odnosi ogromne sukcesy naukowe na skalę międzynarodową. Zimą przemawiała podczas światowej konferencji gospodarczej w Dubaju. Zajmuje się również współpracą w tworzeniu kanału możliwości współpracy dla młodzieży z krajów Trójmorza. Na co dzień wspaniała, uśmiechnięta i energiczna przyjaciółka. Możemy na nią zawsze liczyć!! I nie jesteśmy w stanie w tej krótkiej notce wymienić wszystkiego, czym się zajmuje, ponieważ jej doba stanowczo ma 48 h.

Andrzej Kozina (wójt Turobina)

Jako mieszkaniec Gminy Turobin na Człowieka Roku 2022 Ziemi Biłgorajskiej zgłaszam kandydaturę naszego Wójta Andrzeja Kozinę. Jest to najmłodszy wójt w regionie, który dużo zrobił dla naszego terenu. Gmina Turobin rozwija się, jest wiele inwestycji drogowych, budowlanych, skierowanych do mieszkańców. W każdej z 24 miejscowości rok rocznie jest coś wykonane. Bardzo ważne dla wójta jest bezpieczeństwo, w ciągu czterech lat zakupiono pięć samochodów strażackich, a jednostki OSP wyposażono w niezbędny sprzęt. Natomiast obok remizy w Turobinie będzie nowy posterunek Policji za 4 mln zł i to nie ze środków gminnych, a zewnętrznych. Kozina zachował budynek po byłej szkole w Tarnawie Dużej, który poprzednik zamierzał sprzedać. Dziś w budynku jest Dom Senior +, w gminie można korzystać bezpłatnie z porad prawnych. Turobin teraz wygląda pięknie, wystarczy przypomnieć sobie jak Rynek i Park wyglądał kilka lat temu, a w fontannie zamiast wody był kwietnik.

………………………………………………………………………………………………………………………………..

Człowiek Roku 2022 – kto zasłużył na tytuł

Można zgłosić osoby mieszkające lub działające na terenie naszego powiatu, które wyróżniają się zaangażowaniem na rzecz lokalnej społeczności w każdej z dziedzin: kultury, polityki, pracy z dziećmi i młodzieżą, działalności charytatywnej.

Mogą to być politycy, radni, sołtysi, członkowie stowarzyszeń, strażacy zawodowi i ochotnicy, członkinie KGW, nauczyciele i inne osoby angażujące się w życie lokalnych społeczności lub pomoc innym.

Każdy może zgłosić

Swojego kandydata może zgłosić każdy. Wystarczy dostarczyć do naszej redakcji zgłoszenie zawierające imię i nazwisko kandydata do tytułu oraz krótkie uzasadnienie nominacji. Finałową dziesiątkę kandydatów, którzy wezmą udział w głosowaniu, wyłoni kolegium redakcyjne. Potem ruszy głosowanie.

Do 31 stycznia

Zgłoszenia można dostarczyć do redakcji osobiście, przesłać pocztą na adres e-mail: nowa@gazetabilgoraj.pl.

Na zgłoszenia czekamy do 31 stycznia 2023 roku.

Laureat zostanie wybrany przez głosowanie Czytelników. Tytuł Człowieka Roku 2022 i statuetkę otrzyma osoba, która zgromadzi największą ilość Waszych głosów.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.