- Reklama -

Kto chętny na rajd?

Tegoroczny Rajd im. prof. Józefa Jóźwiaka odbędzie się 20 i 21 września, a chętni do udziału w nim mogą się zapisywać do wtorku 17 września.

Tym razem piechurzy przejdą trasą, która wiedzie m.in. przez Hamernię, Rezerwat „Czartowe Pole”, Górecko Kościelne i szlak walk partyzantów.

Rajd rozpocznie w piątek 20 września o 8.00 msza święta, po której uczniowie szkoły w Józefowie zaprezentują zestaw piosenek turystycznych. Wyjazd do Hamerni na trasę rajdu wyznaczono na 10.00. Uczestnicy wyprawy wyruszą na ścieżkę przyrodniczo-dydaktyczną, a po drodze wezmą udział w konkursie o Powstaniu Styczniowym. Na koniec dnia jest planowane wspólne ognisko.

W sobotnie przedpołudnie chętni wyjadą do Górecka Kościelnego. W planach na drugi dzień rajdu jest zwiedzanie Alei dębów, Linii św. Stanisława, szlaku walk partyzantów oraz oglądanie makiety szpitala polowego „665” i ziemianki legendarnego dowódcy Konrada Bartoszewskiego „Wira”. Powrót autokarem, a na koniec ognisko na placu szkolnym.

Zgłoszenia uczestników rajdu są przyjmowane w sekretariacie SP w Józefowie, a szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać także telefonicznie pod numerem: 84 687 80 79.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.