- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Kto będzie reprezentował Ziemię Biłgorajską na festiwalu w Kazimierzu Dolnym?

Wojewódzki Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych w Lublinie odbędzie się pod koniec maja, ale finał poprzedzą eliminacje powiatowe. Podobnie jak w poprzednich latach artyści z powiatu biłgorajskiego powalczą o nominacje podczas przesłuchań w Gminnym Ośrodku Kultury w Obszy, który już rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń od potencjalnych uczestników.

- Reklama -

Laureaci wojewódzkiego przeglądu wystąpią na 57. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

O nominacje mogą powalczyć wykonawcy, spełniający kryteria zawarte w regulaminie i nie objęci karencją z powodu zdobycia tytułu laureata w ostatnich edycjach festiwalu.

Kapele ludowe, zespoły śpiewacze, instrumentaliści i śpiewacy, którzy chcą się zaprezentować podczas eliminacji w Obszy, mogą się zgłaszać do 14 kwietnia, a przesłuchania odbędą się 30 kwietnia. Zapisy odbywają się telefonicznie pod numerem: 84 689 10 02 wewnętrzny 50 i mailowo pod adresem: kultura@obsza.pl, a pełny regulamin tegorocznej imprezy jest dostępny na stronie: www.obsza.naszgok.pl.

- Reklama -

Najlepsi artyści z województwa lubelskiego powalczą o nominacje do kolejnego etapu festiwalu 28 maja w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie.

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

fot: Stowarzyszenie Twórców Ludowych

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.