- Reklama -

- Reklama -

Księżpolskie Betlejem

15 grudnia plac w centrum Księżpola zamienił się w gwarny, kolorowy jarmark bożonarodzeniowy. Po raz pierwszy zorganizowano tu "Księżpolskie Betlejem" – kiermasz, koncert i szopkę połączoną z akcją charytatywną na rzecz mieszkańca tej miejscowości.

Kilkunastu wystawców, w tym Koła Gospodyń Wiejskich, Kluby Seniora, zespoły śpiewacze, twórcy i rękodzielnicy z terenu gminy Księżpol, lokalni przedsiębiorcy zaprezentowali się podczas pierwszego kiermaszu świątecznego w ubiegłą niedzielę w Księżpolu.

SONY DSC

Na placu w centrum miejscowości dzięki pomysłowości pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej powstała żywa szopka. W szopce zbudowanej z żerdzi, desek, przystrojonej gałązkami świerków i girlandami żarówek, zamieszkały na ten wieczór żywe zwierzęta i ptaki domowe. Szopka wzbudzała spore zainteresowanie wśród mieszkańców gminy, największe zaś u najmłodszych.

SONY DSC

Na kiermaszu, połączonym z akcją charytatywną na rzecz poszkodowanego w wypadku Marcina Dzido z Księżpola, można było smacznie zjeść i zaopatrzyć się w dekoracje i ozdoby bożonarodzeniowe. Pierniki i pierniczki, domowe ciasta, gorący bigos, a także serwowany z kuchni polowej gorący barszcz i grzana herbata to tylko niektóre atrakcje kiermaszu.

SONY DSC

Przy szopce rozbrzmiewały piosenki związane ze świętami Bożego Narodzenia w wykonaniu uczniów szkół podstawowych z Księżpola, Majdanu Starego, Rakówki i Korchowa Pierwszego. Gościnnie zaśpiewały także dzieci z Prywatnej Szkoły Podstawowej w Biłgoraju i zespół „Harmonia” z Łukowej.

- Reklama -

SONY DSC

W wieczornej części koncertu zaprezentował się chór męski „Klucz” z Majdanu Starego, zespół „Konwalia” z Księżpola, „Za Horyzontem” z Zawadki oraz „Majdanianki” z Majdanu Starego. Na zakończenie wystąpił zespół „Piano” z Korchowa Pierwszego, który zaśpiewał razem z koleżankami z KGW Korchowianki z Korchowa Drugiego.

SONY DSC

Podczas kiermaszu rozstrzygnięto także konkurs na najładniejszy stroik świąteczny. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także akcja Gminnej Biblioteki Publicznej „Książka za jeden uśmiech”.

SONY DSC

 Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowania do kiermaszu. Frekwencja dopisała i jak widać dzięki wspólnym wysiłkom można stworzyć piękne księżpolskie Betlejem  mówią organizatorzy.

SONY DSC

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.