- Reklama -

- Reklama -

Księżpol ma „Królową Roztocza”. I co z tego?

Gmina Księżpol to rzeka Tanew, nazywana "Królową Roztocza". Tylko czy cokolwiek z tego wynika? - Trzeba budować ścieżki rowerowe w naszej gminie, to jest ważne. Jak to powstanie, to będzie można przyciągnąć ludzi - mówi nam wójt Jarosław Piskorski.

- Reklama -

Księżpol po rzekę Tanew, nazywaną „Królową Roztocza”. Tylko czy wy potraficie to wykorzystać i przyciągnąć turystów? Idą wakacje, jaki pomysł na to?

Trzeba budować ścieżki rowerowe w naszej gminie, to jest ważne. Ale przede wszystkim proszę pamiętać, że nawet teraz ta rzeka tętni życiem. Jest sporo gości i to jest przede wszystkim na turystyka rowerowa i kajakowa. Turyści zjeżdżają  do gminy Księżpol i do gminy Łukowa, z różnych części nie tylko województwa lubelskiego. Z tym nie jest źle, bo turystycznie się rozwijamy. Na pewno trzeba tej infrastruktury drogowej i gastronomia musi powstawać. Jak to powstanie, to będzie można przyciągnąć ludzi. Dzięki rzece i lasom mamy duży potencjał. Gmina Księżpol w 21 proc. to są lasy. Trzeba to zagospodarować i wykorzystać.

Gmina Księżpol w ogóle z czegoś słynie?

Na ten moment chcemy wykorzystać nasze walory przyrodnicze. Rzeka Tanew, piękna lasy i okolice do wypoczynku. Tego wiele gmin na pewno może nam pozazdrościć i chcemy, żeby to była taka wizytówka gminy Księżpol.

Z „Polskiego Ładu” dostaliście kilka milionów na inwestycje. I na co pan to wyda?

- Reklama -

Chcemy wybudować drogę, która połączy miejscowość Kucły z Kulaszami. Pomiędzy tymi miejscowościami jest właśnie ten most. I ten most pomoże połączyć te dwie miejscowości. W tej chwili ewentualnie ciągnikiem można tamtędy przejechać, ale chcemy, żeby to się zmieniło. My tam wybudujemy około 4 kilometrów tej drogi, ale w planach mamy też inne inwestycje. W sumie planujemy pięć różnych inwestycji drogowych na terenie gminy Księżpol.

Jakich?

W centrum miejscowości Majdan Stary będzie odcinek nowej drogi. Będzie nawierzchnia w miejscowości Stare Króle, dokończymy pół kilometra drogi w Zawadce i odcinek drogi nadrzecznej w miejscowości Księżpol.

(…)

Cała rozmowa z wójtem gm.Księżpol w papierowym wydaniu „Nowej Gazety Biłgorajskiej”. W każdy wtorek w kioskach, sklepach i punktach kolportażu w powiecie biłgorajskim. Piszcie do nas w każdej sprawie. Nie boimy się zadawać urzędnikom trudnych pytań. Przez lata nikt tego nie robił…

nowa@gazetabilgoraj.pl

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.