AGD

- Reklama -

- Reklama -

Księżpol: Chciała sprzedać płaszcz. Została oszukana

39-latka podczas sprzedaży płaszcza na portalu ogłoszeniowym straciła 1400 złotych. Nieświadoma zagrożenia kobieta kliknęła w podesłany przez oszusta link i zalogowała się do swojego banku. Po wpisaniu loginu i PIN-u otrzymała wiadomość, że z jej rachunku wypłacono pieniądze za pomocą kodu BLIK.

- Reklama -

Wczoraj mieszkanka Księżpola powiadomiła o oszustwie na jej szkodę za pośrednictwem popularnego portalu internetowego. 39-latka wystawiła na sprzedaż płaszcz, wyceniając go na kwotę 15 złotych. Wkrótce otrzymała powiadomienie o kupnie przez osobę towaru i kliknęła w ikonę przypiętą do jej oferty. Natychmiast została przekierowana na stronę swojego banku. Celem sfinalizowania transakcji nieświadoma zagrożenia kobieta wpisała login oraz PIN. Po krótkiej chwili otrzymała informację, że z jej rachunku ktoś wypłacił BLIK-iem w bankomacie na terenie województwa mazowieckiego 1400 złotych. Policjanci prowadzą w tej sprawie czynności i apelują o zachowanie ostrożności podczas zakupów on-line.

Bądźmy czujni i nie dajmy się zwieść pozorom. Przestrzegajmy kilku podstawowych zasad:

- Reklama -

  • Nie wchodźmy w linki, które są wysyłane za pomocą komunikatorów;
  • Nie otwierajmy e-maili od nieznanych nam nadawców, a co najważniejsze zawartych w nich załączników;
  • Pamiętajmy, aby nie wpisywać w przypadku wystąpienia wątpliwości swojego loginu oraz hasła;
  • Pamiętajmy o wylogowaniu się z aplikacji za każdym razem po zakończeniu jej użytkowania;
  • Pilnujmy swoich haseł dostępowych i pamiętajmy, aby wprowadzone hasła nie były możliwe do odszyfrowania przez osoby nieupoważnione. Dla bezpieczeństwa zmieniajmy je, nie rzadziej niż zaleca to administrator;
  • Weryfikujmy, co i kto do nas pisze.

sierż. sztab. Joanna Pilarska

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.