- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Księżpol chce tu przyciągnąć turystów

Przy drodze wojewódzkiej, przy ścieżce rowerowej w miejscowości Płusy (gm. Księżpol) powstanie niemal nowy zbiornik wodny. - Zostanie ukształtowany w atrakcyjny sposób - zapowiada Jarosław Piskorski, wójt gminy Księżpol. Mają być nowe place zabaw, nasadzenia, a nawet ... kort tenisowy. Czekamy na turniej Płusy Open...

- Reklama -

Miejsce obok zbiornika wodnego w Płusach, gruntownie ma się zmienić. Czyli jak?

Szykuje się spora inwestycja. Przy drodze wojewódzkiej, przy ścieżce rowerowej powstanie niemal nowy zbiornik wodny. Zostanie ukształtowany w nowy sposób. Chcemy tu wybudować atrakcje dla dzieci i infrastrukturę, która będzie atrakcyjna i dla mieszkańców, i dla turystów, którzy, mamy nadzieję, przyjadą tu spędzać czas. To nie będzie może nowy zalew, ale po prostu zbiornik wodny. Pracujemy nad koncepcją. Na pewno w Płusach będą ścieżki, park i nowe nasadzenia.

Kiedy?

Chcemy to ruszyć jak najszybciej. Dostaliśmy środki z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, czyli z tej trzeciej edycji Polskiego Ładu. To jest 1,175 mln złotych. Na zbiornik wystarczy, na atrakcje tuż obok także. W tej chwili jest tu zbiornik, ale chcemy go rozbudować i upiększyć. Zrobimy tu kort do tenisa i plac zabaw, to jest już postanowione. Myślę, że za rok w wakacje jak się spotkamy, to już przy nowym zbiorniku wodnym. Będziemy mogli jeździć na rolkach, wypocząć, czy zagrać na nowym korcie tenisowym – mówi nam wójt gm. Księżpol.

(…)

- Reklama -

Więcej o planach gminy Księżpol dowiecie się w papierowym wydaniu „Nowej Gazety Biłgorajskiej”. Od wtorku w kioskach, sklepach i punktach kolportażu w całym powiecie biłgorajskim. Tu znajdziecie informacje z każdej gminy w naszym powiecie. Te najważniejsze i najbardziej aktualne.

O tym co dzieje się w powiecie biłgorajskim, czytajcie też w najlepszym lokalnym portalu:

WWW.GAZETABILGORAJ.PL

fot. thebridge.in

 

fot. zdjęcie ilustracyjne

- Reklama -

Zostaw odpowiedź