- Reklama -

Księża na kwarantannie, kościół zamknięty

Z dnia na dzień rośnie liczba chorych na COVID-19. Tylko dziś zanotowano 93 zachorowania na terenie naszego powiatu.

Tegoroczna uroczystość Wszystkich Świętych będzie dla każdego z nas inna. Ani dziś, ani jutro nie pójdziemy na groby naszych bliskich. Wiele osób wybierało się na nabożeństwo. Niestety, w jednym z biłgorajskich kościołów Msze św. zostaną odprawione bez udziału wiernych. Ma to związek z kwarantanną księży. Chodzi o kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju.

– Decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Biłgoraju nasz kościół zostaje zamknięty do 3 listopada włącznie, a księża objęci kwarantanną. Prosimy w tym czasie korzystać z Mszy Św. i sakramentów w pozostałych parafiach Biłgoraja. Zamówione intencje zostaną odprawione w tych dniach, na które były przyjęte – bez udziału wiernych. Prosimy o modlitwę za nas. Wasi Duszpasterze – czytamy na stronie internetowej parafii.

Msze św. nie będą również transmitowane przez Biłgorajską Telewizję Kablową. „W związku z zamknięciem kościoła pw. WNMP do 3 listopada jesteśmy zmuszeni zawiesić transmisje Mszy świętych do środy 4 listopada” – informuje Redakcja BTK.

Wierni mogą skorzystać z nabożeństw w innych kościołach. Pamiętajmy, że obowiązuje limit osób mogących przebywać w świątyni – 1 osoba na 7 mkw.

- Reklama -

Ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią COVID-19  wydano dekret, który mówi, iż odpusty zupełne za zmarłych można uzyskiwać przez cały listopad.

Odpust zupełny dla osób odwiedzających cmentarz oraz modlących się za zmarłych jedynie w myślach, przypadający na dni pomiędzy 1 a 8 listopada zostaje przedłużony aż do końca listopada. Te dni, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być również od siebie oddzielone.

Odpust zupełny z okazji wspomnienia Wszystkich wiernych zmarłych 2 listopada dla osób, które odwiedzą kościół lub kaplicę oraz odmówią w nich: „Ojcze nasz” i „Wierzę” może zostać przeniesiony na niedzielę poprzedzającą lub następującą oraz w uroczystość Wszystkich Świętych, a także na inny dzień listopada wybrany przez poszczególnych wiernych.

Osoby starsze, chore oraz ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład z powodu ograniczeń nałożonych przez władze na okres pandemii, aby zapobiec stłoczeniu wiernych w miejscach świętych, będą mogły uzyskać odpust zupełny pod warunkiem duchowego dołączenia do pozostałych wiernych.

 

- Reklama -

3 Komentarze
  1. Krystyna Żólkiewicz mówi

    Wszyscy wspieramy Angelikę Jarosławską Sapiehę.. Znamy ją doskonale i widzieliśmy jak Kaczyński i cała ta banda szkalowały jej dobre imię tylko za to że stanęła na drodze Kaczyńskiemu. Te kłamliwe reportaże na jej temat. Dzisiaj to ona wygrała. Angeliko burmistrz Biłgoraja i my wszyscy jesteśmy z Ciebie dumni. Jesteś wielka tak jak Wielka jest Polska

  2. Nicola mówi

    Dzisiaj wieczorem będąc koło Kauflandu słyszałam rozmowę dwóch kobiet które wróciły z protestu i dosłownie szlak mnie trafił gdy usłyszałam że obie były na proteście ale tylko po to żeby być a dokładnie nie wiedzą o co chodzi

  3. Nikola mówi

    Ciekawe czy gdyby nie było protestów cmentarze byłyby zamknięte?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.