- Reklama -

Książka – cegiełka na pomoc zwierzętom

Grupa „ONZ pomaga zwierzętom” działająca w I Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ w Biłgoraju od maja 2019 roku uczestniczyła w kolejnym projekcie mającym na celu pomoc czworonożnym przyjaciołom, tym razem pod hasłem „Rysujemy dla zwierząt”.

Założeniem projektu było zilustrowanie opowiadań o czworonogach, wydanie zbioru w formie książkowej oraz przeznaczenie dochodu ze sprzedaży publikacji na finansową pomoc schroniskom, a w szczególności Fundacji Przystań Ocalenie, która zajmuje się m.in. niepełnosprawnymi zwierzętami.
Pomysłodawczynią przedsięwzięcia jest Halina Kowalska-Pyłka, emerytowany profesor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, która napisała dziewięć opowiadań o zwierzętach i świecie przyrody pt. „Opowiadania dla najmłodszych… i nie tylko”, natomiast ilustracje wykonały uczennice klasy graficznej I LO im. ONZ w Biłgoraju: Aleksandra Buczek, Natalia Buczyńska, Adrianna Jurczak, Aleksandra Farion i Dominika Pietruczyk pracujące pod kierunkiem nauczyciela Anny Dobraczyńskiej.
Do wydania publikacji przyczyniły się także inne osoby. Sylwia Buszkowska-Znak pomogła w nawiązaniu współpracy między autorką książki a młodzieżą, natomiast Elżbieta Ciryt i Barbara Chołyst pracowały nad korektą opowiadań przygotowanych do druku.

– Na temat wydanej publikacji i możliwości wsparcia akcji pomocy zwierzętom zostało utworzone wydarzenie na portalu społecznościowym Facebook, gdzie znajdują się najważniejsze informacje  (https://www.facebook.com/events/1117652165284261/ ) – informują organizatorzy z I LO im. ONZ w Biłgoraju.

- Reklama -

I LO im. ONZ

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.