- Reklama -

- Reklama -

Ksiądz z Łukowej broni mistrza Polski

Już po raz osiemnasty księża z polskich diecezji zagrają o tytuł Mistrza Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej. W Białymstoku zagra oczywiście reprezentacja diecezji zamojsko-lubaczowskie, a w jej składzie m.in. wikariusz z Łukowej - ks.Artur Łakomy, który razem z reprezentacją polskich księży, w lutym został wicemistrzem Europy w Albanii. Pierwsze mecze już w najbliższy piątek (12.04).

- Reklama -

W tegorocznych Mistrzostwach Polski Księży będą rywalizować drużyny z szesnastu polskich diecezji. Aktualnym mistrzem Polski i obrońcą tytuły są nasi z diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Ba, od dwóch lat są najlepsi w kraju i teraz jadą po trzecie z rzędu złoto:

-Ja tak naprawdę w piłkę nożną gram całe życie. Od dziecka jestem związany z futbolem. Ja już przed swoją pierwszą komunią świętą biegałem za piłką. Pochodzę z Lubaczowa i w Lubaczowie grałem i trenowałem w Pogoni przez całą swoją młodość. Grałem w juniorach, grałem w lidze podkarpackiej, a kiedy skończyłem 17 lat po prostu grałem w seniorach. Potem było seminarium, ale częściej lub rzadziej jednak kopałem piłkę. I to nieprzerwanie, ale jednak regularnie.Ta pasja do piłki zawsze we mnie była żywa – mówił Nowej Gazecie Biłgorajskiej ks. Artur Łakomy tuż po sukcesie w Albanii.

urząd MArszałkowski projekt

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.