- Reklama -

Księżpolskie smaki w Kraśniku

 W ubiegłą niedzielę w Kraśniku z tradycyjnym jedzeniem zaprezentowały się panie z KGW Zawadka „Za Horyzontem” i Centrum Turystyki Wiejskiej „Alicja” z Glin. Wszystko za sprawą III Festiwalu  Kulinariów i Sztuki Ludowej, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Solidarni” i był poświęcony rodzinom poszkodowanym w nawałnicy, która dotknęła powiat kraśnicki. 

Organizatorem festiwalu była Lokalna Grupa Działania Ziemi Kraśnickiej. Na kraśnickim rynku były regionalne smakołyki do popróbowania, a oprócz tego konkursy kulinarne, występy artystyczne i animacje dla dzieci. Swoim kunsztem w sztuce kuchennej dzielił się restaurator Ivo Violante, uczestnik telewizyjnego programu Top Chef.

- Reklama -

Podczas festiwalu odbył się konkurs na królową potraw, w którym zwyciężyła pieczona kaczka z borowikami. Ponadto wyróżnienia otrzymały mech wyżnicki, babka gotowana oraz polędwiczki z dorsza.

Był także biłgorajski akcent, gdyż panie z Zawadki przygotowały pyszne regionalne smakołyki, a gospodarstwo agroturystyczne z Glin – nalewki biłgorajskie.

 

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.