- Reklama -

Kryminały, które warto przeczytać

Jeżeli szukasz książki, od której nie będziesz mógł się oderwać, powinieneś sięgnąć po jeden z popularnych kryminałów. Lekturę takich tytułów docenią osoby, które lubią skomplikowane zagadki połączone z wątkami sensacyjnymi i kryminalnymi.

  1. Dlaczego warto czytać kryminały?
  2. Popularne tytuły, które warto przeczytać
  3. Polskie powieści z kategorii kryminał

Czas spędzony na lekturze wciągającej książki to przede wszystkim świetny sposób na spędzenie wolnych chwil. Dodatkowo czytanie kryminałów to doskonały trening dla umysłu, szczególnie jeżeli czytelnik będzie próbował na bieżąco rozwiązywać zagadkę razem z bohaterami powieści.

Dlaczego warto czytać kryminały?

Zdaniem wielu czytelników tym, co wyróżnia kryminały, jest przede wszystkim wciągająca fabuła, od której trudno się oderwać. Niepowtarzalna atmosfera, liczne tajemnice i skomplikowane zagadki sprawiają, że – jeżeli tylko czytelnik sięga po naprawdę dobrze napisane książki – kryminały nigdy się nie nudzą. Nawet osoby, które przeczytały już kilkadziesiąt tytułów z tej kategorii, chętnie sięgają po kolejne powieści kryminalne. Jest to najlepszy dowód na to, że warto poświęcić trochę czasu na poznanie najważniejszych dzieł tego gatunku. W tym celu można skorzystać z oferty księgarni internetowej https://skupszop.pl/ksiazki/kryminal-sensacja-thriller-145918, która oprócz bogatej oferty nowych wydań umożliwia również zakup używanych książek. Są to pozycje w bardzo dobrym stanie, których cena jest nawet kilkukrotnie niższa, niż wskazuje cena z okładki.

Popularne tytuły, które warto przeczytać

- Reklama -

Jeżeli dopiero zaczynasz poznawać literackie kryminały, możesz sięgnąć po tytuły, które cieszą się dużym uznaniem wśród czytelników. Jednym z nich jest książka „Smocze kły” autorstwa Michaela Crichtona. Ten świetny pisarz ma na swoim koncie wiele ponadczasowych i kultowych dzieł, które zostały zekranizowane. Najlepszym przykładem są „Park Jurajski” oraz „Zaginiony świat”. Znawcy kryminałów od lat polecają książki norweskiego pisarza Jo Nesbo, które mają świetny klimat i wciągające fabuły. Aktualnie tania księgarnia ma w ofercie między innymi jego książki kryminały pt. „Karaluchy”, „Krew na śniegu” i Policja”.

Polskie powieści z kategorii kryminał

Polscy autorzy kryminałów z każdym rokiem zdobywają nowych czytelników. Nikogo też nie trzeba zachęcać do sięgnięcia po książki napisane przez takich pisarzy jak Remigiusz Mróz („Trawers”, „Testament”), Katarzyna Bonda („Tylko martwi nie kłamią”, „Florystyka”) oraz Paulina Świst („Komisarz”).

*Materiał zewnętrzny

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.