- Reklama -

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę

 

Nasza Ojczyzna jest w potrzebie. Nie trzeba jej dzisiaj naszego życia w obronie granic i niezawisłości, ale naszej modlitwy.

Módlmy się Różańcem za naszą Ojczyznę. Wyprośmy dla niej lepszą przyszłość za wstawiennictwem Matki Bożej Królowej Polski. – Weźcie znów ufnie do rąk koronkę różańca – prosił św. Jan Paweł II. – Kościół zawsze uznawał szczególną skuteczność tej modlitwy, powierzając jej wspólnemu odmawianiu, stałemu jej praktykowaniu, najtrudniejsze sprawy – podkreślał. Pamiętajmy też o słowach Pisma św.: „Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą” (psalm 127).

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę w Biłgoraju odbywa się w każdą drugą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. w intencji Ojczyzny o godz. 18.00 z kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wyrusza marsz pokutny. Zgromadzeni, odmawiając Różaniec, modlą się o Polskę wierną Bogu Krzyżowi i Ewangelii, i o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

W niedzielę 8 lipca 2018 r. pokutny marsz różańcowy wyruszy do sanktuarium św. Marii Magdaleny i zakończy się Apelem Jasnogórskim.

- Reklama -

Wydarzenie wpisane jest w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a trzeba pamiętać, że kościół pw. św. Marii Magdaleny wybudowany został jako wotum wdzięczności za odzyskaną wolność i zwycięską bitwę w 1920 r. w wojnie polsko-bolszewickiej.

Przyjdźmy na Mszę św. i Krucjatę Różańcową za Ojczyznę. Dajmy świadectwo naszej wiary i przywołajmy wiarę naszych przodków. Niech ich miłość do Boga i Ojczyzny będzie dla nas wzorem i przykładem.

Program

godz. 18.00 – Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju

godz. 19.00 – pokutny marsz różańcowy

godz. 21.00 – Apel Jasnogórski w sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.