- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Krucjata różańcowa przeszła ulicami miasta

- Reklama -

O Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii i o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu modlili się mieszkańcy Ziemi Biłgorajskiej, idąc ulicami Biłgoraja 8 lipca 2018 r.
 

8 lipca br. w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny sprawowana była Msza św. w intencji Ojczyzny. Celebrował ją ks. Julian Brzezicki, proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Trzęsinach, pomysłodawca Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę.

Mulawa wybory do 05.04.2024

Ksiądz Brzezicki przypominał, jak zrodziła się idea Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. Pomysł pojawił się 1 maja 2011 r. – w dniu beatyfikacji już dziś świętego Jana Pawła II – na Roztoczu, właśnie w parafii Trzęsiny. Stamtąd zawędrował do diecezji warszawskiej, a po naradach i spotkaniach w gronie duchownych i świeckich krucjata została proklamowana w Teresinie koło Niepokalanowa. Opiekę nad tym dziełem polscy biskupi powierzyli ojcom paulinom z Jasnej Góry.

– Podczas objawień w Gietrzwałdzie i w Fatimie Matka Boża prosiła, żeby codziennie odmawiać Różaniec. Przekonywała, że Różaniec to broń, którą można się obronić przed wszystkimi trudnościami. Nie ma takiej sprawy, której nie można pokonać za pomocą Różańca. W dziejach świata Różaniec odegrał ogromnie ważną rolę. Świadczy o tym zwycięstwo pod Lepanto przed zalewem islamu, zwycięstwo pod Chocimiem, pod Lwowem, pod Wiedniem. Zwycięstwa odnosiły nieliczne wojska chrześcijańskie, które były otoczone modlitwą różańcową – przypominał ks. Brzezicki.

Rozpoczęcie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę jest odpowiedzią na doświadczane przez Polaków zagrożenia, przed którymi staje Polska. Niemal codziennie jesteśmy świadkami niewydolności państwa i wymiaru sprawiedliwości, korupcji, zapaści demograficznej, wciąż rosnącej liczby rozbitych rodzin, postępującego rozkładu moralnego.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Pierwsza Krucjata Różańcowa w Biłgoraju odbyła się 10 kwietnia 2016 r. W niedzielę 8 lipca marsz pokutny wyruszył na ulice miasta po raz 26. Wzięli w nim udział ks. Jerzy Kołtun, dziekan Dekanatu Biłgoraj Północ, i ks. Julian Brzezicki, a także około 30 harcerek z Tarnogrodu, Księżpola i Majdanu i licznie zgromadzeni mieszkańcy Ziemi Biłgorajskiej. Odmawiając Różaniec, przez wstawiennictwo Matki Bożej Królowej Polski wypraszali łaski potrzebne naszej Ojczyźnie.

To wyjątkowe wydarzenie połączone zostało z Festiwalem Piosenki Religijnej Soli Deo, gdy jego uczestnicy zatrzymali się na placu przy BCK i razem z widzami i występującymi  odmówili jedną tajemnicę Różańca. Rozważania tajemnic różańcowych przygotowało Koło Przyjaciół Radia Maryja oraz Społeczny Komitet Upamiętniania Miejsc Pamięci Narodowej przy parafii pw. św. Marii Magdaleny w Biłgoraju.

Procesja różańcowa dotarła do sanktuarium św. Marii Magdaleny, gdzie przybyłych powitał kustosz ks. Witold Batycki. Krucjata zakończyła się Apelem Jasnogórskim.

Wydarzenie wpisane zostało w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a także w przygotowania do odpustu ku czci św. Marii Magdaleny, pod której wezwaniem wzniesiony został kościół wybudowany jako wotum wdzięczności za odzyskaną wolność i zwycięską bitwę w 1920 r. w wojnie polsko-bolszewickiej.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.