„Królowe” do remontu

Samorząd Biłgoraja planuje już inwestycje na kolejne lata. Chce pozyskać dofinansowanie na budowę długo wyczekiwanych ulic.

Wojewoda lubelski ogłosił nabór wniosków na dotację z Funduszu Dróg Samorządowych. Gminy i powiaty mają czas, aby złożyć wniosek do 26 sierpnia 2019 r. Każdy samorząd może złożyć dwa wnioski. Z możliwości tej chcą skorzystać władze Biłgoraja. Planują złożyć jeden wniosek na budowę ulic Królowej Bony, Królowej Jadwigi oraz Dąbrówki, natomiast drugi na budowę ulicy Parkowej, Korczaka i Sokołowskiego. Aby to zrobić radni musieli podjąć uchwałę intencyjną o zabezpieczeniu środków na wkład własny w przypadku uzyskania dofinansowania.

Remont ulic „królowych” miałby się odbyć w 2020 roku. Koszt inwestycji to 2 mln 200 tys. zł. Koszt dofinansowania to 50%. Natomiast budowa ulicy Parkowej, Korczaka i Sokołowskiego to inwestycja sięgająca 8 mln 900 tys. zł. W tym przypadku również dofinansowanie może wynieść maksymalnie 50% wartości zadania. W tym przypadku inwestycja będzie rozłożona na dwa lata – 2020-2021.

Inwestycje będą realizowane w przypadku uzyskania dofinansowania.

Jak zaznacza wojewoda lubelski w edycji 2020 do rozdysponowania na budowę, przebudowę czy remont dróg gminnych i powiatowych znalazła się kwota ponad 258 mln zł. Dofinansowane z Funduszu mogą być zadania powiatowe i zadania gminne, których realizacja rozpoczyna się w 2020 roku. Maksymalna kwota dofinansowania ze środków Funduszu na jedno zadanie wynosi 30 mln zł. W ramach realizacji wyżej wymienionych zadań mogą być dofinansowane zadania polegające na budowie, przebudowie lub remoncie skrzyżowań z innymi drogami publicznymi.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.