- Reklama -

- Reklama -

Stowarzyszenie “Krok za Krokiem” otrzymało maseczki ochronne (audio)

W sobotnie popołudnie 9 maja w Biłgoraju przy ul. Sienkiewicza zostały przekazane maseczki ochronne podopiecznym biłgorajskiego koła Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za Krokiem". Maseczki uszyli skazani przebywający w Zakładzie Karnym w Zamościu.

Na ręce Ewy Kraczowskiej, członka zarządu SPDN “Krok za Krokiem”, będącej również dyrektorem Niepublicznego Przedszkola Specjalnego prowadzonego przez tę organizację, wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski, dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Lublinie płk Dariusz Bernat oraz dyrektor Zakładu Karnego w Zamościu ppłk Jacek Zwierzchowski przekazali dziś ok. tysiąca sztuk maseczek ochronnych. 

Od początku epidemii Służba Więzienna i całe Ministerstwo Sprawiedliwości zaangażowało się w pomoc i dostarczanie środków ochrony do różnego rodzaju instytucji m.in. do domów pomocy społecznej oraz do wszelkich placówek, które działają na rzecz osób potrzebujących.

– Przy zakładach więziennych już od kilku lat z inicjatywy ministra Ziobro oraz ministra Jakiego rozwinięte zostały zakłady przywięzienne właśnie po to, żeby skazani pracowali i w ten sposób podlegali resocjalizacji. Teraz w okresie pandemii te wszystkie zakłady zostały przekierowane na produkcję maseczek, kombinezonów, fartuchów i innych środków ochrony indywidualnej – mówi dr Marcin Romanowski. – Są one bardzo potrzebne dla różnego rodzaju instytucji, takich właśnie jak to stowarzyszenie, które wspiera dzieci niepełnosprawne, dzieci z dodatkowymi chorobami współistniejącymi i o obniżonej odporności. Szczególnie tego typu pomocy potrzebują i bardzo się cieszę, że mogliśmy dziś tutaj właśnie w Biłgoraju również wesprzeć taką organizację – dodaje minister.

- Reklama -

Kilka godzin wcześniej na Zamojszczyźnie  przedstawiciel ministerstwa sprawiedliwości wraz z dyrektorami SW i ZK wsparli również podopiecznych i pracowników Domu Dziecka w Zwierzyńcu oraz Domu Pomocy Społecznej w Szczebrzeszynie.

O dzisiejszym wydarzeniu mówi dr Marcin Romanowski (nagranie poniżej): 

– W imieniu biłgorajskiego koła dziękuję za inicjatywę Ministerstwu Sprawiedliwości oraz Zakładowi Karnemu w Zamościu. Dziękujemy za okazaną pomoc w dobie pandemii, kiedy to jeszcze bardziej troszczymy się o zdrowie i bezpieczeństwo naszych wychowanków, pacjentów oraz pracowników. Pomoc ta jest trafna, bardzo przydatna i zostanie wykorzystana przez nas w najbliższym czasie – dziękuje Ewa Kraczowska, członek zarządu stowarzyszenia oraz dyrektor Niepublicznego Przedszkola Specjalnego w Biłgoraju.  

Red.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.