- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Krew w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju

Już w czwartek (17 sierpnia) w godz. 8:30-13:00, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbędzie się akcja poboru krwi. Zapraszamy wszystkich chętnych - krew jest potrzebna szczególnie w wakacje. Na Lubelszczyźnie brakuje przede wszystkim krwi grup: 0 Rh-, 0 Rh+, oraz A Rh- i A Rh+. Krwiodawcom przysługuje też wolne od pracy.

- Reklama -

Krew lub jej składniki mogą oddawać osoby od 18 do 65 roku życia, które ważą co najmniej 50 kilogramów.

Ile krwi pobiera się jednorazowo i jak długo to trwa?

mr-1000x200px

Jednorazowo pobiera się tylko 450 ml pełnej krwi. Samo pobranie trwa zwykle 5-8 minut. Należy do tego doliczyć czas konieczny na wypełnienie ankiety, rejestrację, badania i wywiad lekarski – w sumie ok. 40-60 minut.

Honorowemu krwiodawcy przysługuje „zwolnienie od pracy oraz zwolnienie od wykonywania czynności służbowych w dniu, w którym oddaje krew, oraz w dniu następnym, a także na czas okresowego badania lekarskiego dawców krwi. Dokumentem poświadczającym  uprawnienia, jest zaświadczenie wydane przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Tak mówi

    piękny Andriej oddać powinien ,bo cały czas tylko bierze i to ogromnie,

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.