Automax

Kredyt konsumencki – gdzie znajdziemy najkorzystniejszą ofertę?

Potrzebujesz dodatkowych pieniędzy na swoje wydatki? Sprawdź, który bank będzie mógł zaproponować Ci najlepszy kredyt konsumencki. Teraz możesz zrobić to także przez Internet!

Oszczędności zawsze warto mieć. Gdy mamy niespodziewane wydatki, możemy po prostu wykorzystać zgromadzone środki. Jeśli ich jednak nie posiadamy, możemy także posługiwać się finansowaniem w formie kredytów bankowych. Wtedy wybór najczęściej pada na kredyt konsumencki, który możemy zaciągnąć w praktycznie każdym banku.

Czym dokładnie jest kredyt konsumencki? Kto może go otrzymać? Gdzie możemy znaleźć najlepsze oferty kredytowe?

Kredyt konsumencki – co to jest?

Pod pojęciem kredytu konsumenckiego znajduje się kredyt udzielany konsumentowi przez kredytodawcę, na przykład przez bank. Kredyt ten przeznaczony jest na cele prywatne, czyli niezwiązane z działalnością zawodową lub gospodarczą.

Kredyt konsumencki może mieć postać pożyczki gotówkowejkredytu samochodowego, kredytu w rachunku bieżącym czy zadłużenia na karcie kredytowej, wobec tego termin kredytu konsumenckiego odnosi się do szeregu różnych ofert.

Umowa kredytu konsumenckiego powinna mieć formę pisemną i powinna zawierać wszystkie informacje dotyczące stron umowy oraz jej przedmiotu, w tym między innymi kwotę kredytu, jego koszty (oprocentowanie, prowizja, RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania, inne wydatki), zasady spłaty, termin, sposób i skutki odstąpienia od umowy kredytu.

Kto może otrzymać kredyt konsumencki?

Jak wskazaliśmy wcześniej, kredyt konsumencki jest przeznaczony dla konsumentów – osób, które chcą uzyskać pieniądze na cele prywatne.

Jednak wtedy, gdy chcemy otrzymać kredyt tego rodzaju, musimy spełnić odpowiednie wymagania stawiane nam przez kredytodawcę. Przede wszystkim najważniejsze jest posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej – bez niej nie uzyskamy wnioskowanej sumy i nasz wniosek zostanie rozpatrzony negatywnie.

Warunki co do zdolności kredytowej kredytobiorcy różnią się w zależności od kredytu, w tym jego sumy oraz okresu spłaty. Będą łagodniejsze wtedy, gdy wnioskujemy o pożyczkę gotówkową na kilka tysięcy złotych, natomiast bardziej restrykcyjne w przypadku kredytu hipotecznego na zakup mieszkania, którego wartość to kilkaset tysięcy złotych.

Podstawowe warunki niezbędne od otrzymania kredytu konsumenckiego:

Warto jednak pamiętać o tym, że każdy kredyt konsumencki będzie związany z nieco innymi warunkami, dlatego warto sprawdzić je bezpośrednio w banku albo na jego stronie Internetowej.

Jak wybrać najlepszą ofertę kredytu konsumenckiego?

Znalezienie dobrego kredytu konsumenckiego, który będzie tani, bezpieczny i wygodny, wcale nie jest tak trudne, jak może się wydawać.

Dzisiaj idealny kredyt konsumencki można wyszukać jeszcze łatwiej – wystarczy tylko dostęp do Internetu, ponieważ to właśnie on-line możemy znaleźć specjalne porównywarki kredytowe, na przykład Porowneo.pl. Takie narzędzia pozwalają nam na obliczenie kosztów kredytów i dobranie tej oferty, która będzie dla nas najbardziej korzystna.

Skorzystanie z porównywarki kredytów jest naprawdę bardzo proste – może zrobić to każdy z nas. Na start wybieramy kredyt konsumencki, który nas interesuje, na przykład pożyczkę gotówkową. Potem wypisujemy specjalny formularz, w którym podajemy informacje o interesującej nas kwocie pożyczki i okresie jej spłaty. Możemy być poproszeni także o dodatkowe informacje zależnie od wybranego kredytu.

Po wypełnieniu formularza możemy natychmiast zobaczyć, jakie oferty kredytowe mają dla nas różni kredytodawcy. W jednym miejscu można sprawdzić nawet kilkanaście różnych ofert! Wtedy jak na dłoni możemy porównać, która z nich będzie najtańsza, aby potem od razu złożyć wniosek w wybranym banku.

Zalety korzystania z Internetowych porównywarek kredytów:

  • wiele ofert kredytowych w jednym miejscu – bez potrzeby wchodzenia na stronę każdego kredytodawcy
  • przejrzysta prezentacja ofert – łatwe sprawdzenie kalkulacji on-line
  • zmniejszenie kosztów kredytu konsumenckiego – nawet kilkaset złotych różnicy na ofercie!
  • oszczędność czasu przy wyborze najlepszego kredytu – kalkulację można wykonać w kilka minus
  • możliwość złożenia wniosku o kredyt konsumencki przez Internet – dotyczy wybranych rodzajów kredytów i banków

Powyższe zalety powodują, że obecnie wiele osób korzysta z porównywarek kredytowych po to, aby znaleźć dla siebie najlepszy kredyt konsumencki. To sprawdzony wybór dla każdego, kto chciałby oszczędzać nie tylko swoje pieniądze, ale również swój czas.

Zatem wtedy, gdy chcemy uzyskać dobry kredyt konsumencki, możemy zrobić to także za pomocą specjalnych porównywarek on-line. Razem z nimi dobranie optymalnej oferty będzie jeszcze prostsze!

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.