- Reklama -

Kreatywni w Europie

Dziś w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju podsumowano  projekt "Kreatywna młodzież w nowoczesnej Europie". W jego ramach uczniowie  technikum hotelarskiego,   technikum żywienia i usług gastronomicznych, technikum mechanicznego oraz kelnerskiego wyjechali na praktyki do Eberswalde w Niemczech.
Uczniowie podczas czterotygodniowego pobytu w Niemczech odbyli praktyki w zakładach pracy zgodnie z planem przygotowanym przez partnera zagranicznego Berufsbildungsverein Eberswalde e.V. Udział w wyjazdach to nie tylko szansa na podniesienie swoich umiejętności zawodowych i językowych. Jest to czas na poznanie ciekawych ludzi, odmiennej kultury oraz zwyczajów panujących w Niemczech, dlatego dla wszystkich uczestników zaplanowane były liczne wycieczki do Berlina. Uczniowie w czasie wolnym uczestniczyli  w rajdach rowerowych i ogniskach integracyjnych z młodzieżą niemiecką.
Dla młodzieży przewidziane było kieszonkowe na własne wydatki. Całość projektu "Kreatywna młodzież w nowoczesnej Europie" finansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w ramach projektu "Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego". Organizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.