banner-word-900x200

- Reklama -

“Kreatywni graficy” w LO im. ONZ w Biłgoraju

6 września 2016 roku w LO im. ONZ w Biłgoraju rozpoczęto realizację projektu “Kreatywni w Trójwymiarze”. Pierwsze zajęcia integracyjne oraz rozwijające kreatywność odbyły się w pracowni komputerowej LO im. ONZ.

Uczestnikami projektu są gimnazjaliści ze szkół biłgorajskich. 14-osobowa grupa w ciągu trzech miesięcy spotykać się będzie na warsztatach przybliżających zagadnienia grafiki (2D i 3D), podczas których pozna podstawy projektowania i wykonywania prac graficznych.  Uczniowie pracować będą z wykorzystaniem programów do tworzenia grafiki: GIMP, Inkscape, CorelDraw, Blender 3D. Projektowanie przestrzenne zostanie zaprezentowane i wykonane przy użyciu długopisu 3Doodler. Młodzież będzie

miała możliwość uczestniczenia w plenerze fotograficznym i nabędzie umiejętności potrzebne do przygotowania wernisażu swoich prac.

- Reklama -

Głównym celem projektu jest popularyzacja wśród młodych ludzi grafiki komputerowej jako dziedziny sztuki, która poprzez swoje specyficzne właściwości może być atrakcyjną formą wypowiedzi i tworzenia otaczającego świata. Projekt ma przygotować młodzież do korzystania z nowych technologii, kształtować umiejętność pracy w grupie oraz zachęcić do prezentowania własnych osiągnięć. Ważnym aspektem jest także tematyka wykonywanych przez uczniów prac – zwrócenie uwagi na otaczającą ich rzeczywistość i społeczność lokalną.

Projekt realizują nauczyciele LO im. ONZ w Biłgoraju: pani Anna Dobraczyńska i pani Anna Zych-Watrak. Wolontariuszami są uczniowie klasy o profilu grafika komputerowa.

Projekt “Kreatywni w Trójwymiarze” został dofinansowany w ramach konkursu grantowego ze środków Programu “Działaj Lokalnie” IX Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Gminę Miasto Biłgoraj i Gminę Biłgoraj, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

/ZSO/

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.