- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

„Kreatywna młodzież w nowoczesnej Europie”

W Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju rozpoczęła się rekrutacja do projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego: „Kreatywna młodzież w nowoczesnej Europie”, który będzie realizowany w ramach programu Erasmus+ Akcja KA1 – Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego.  

Projekt skierowany jest do grupy 51 uczniów, kształcących się w technikum, w zawodach: technik mechanik, technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kelner. W ramach projektu młodzież będzie wyjeżdżać czterokrotnie w grupach 13 lub 12-osobowych do Niemiec na miesięczne praktyki zawodowe. Głównym celem projektu jest umożliwienie uczniom lepszego przygotowania się do warunków, jakie panują na europejskim rynku pracy. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z organizacją i techniką pracy w przedsiębiorstwach branży mechanicznej, hotelarskiej i gastronomicznej. Nabyte w trakcie kompetencje potwierdzone zostaną certyfikatem i dokumentem Europass Mobilność, który jest uznawany na międzynarodowym rynku pracy.

- Reklama -

Przed wyjazdem uczestnicy projektu odbędą 30-godzinny kurs języka niemieckiego, 10-godzinne zajęcia z historii, kultury i tradycji Niemiec oraz 10-godzinne przygotowanie pedagogiczne, podczas którego nabędą umiejętności porozumiewania się w grupie i radzenia sobie ze stresem. Poza praktyką na uczniów czeka wiele atrakcji, między innymi wycieczki do Berlina, rajdy rowerowe i inne. Młodzież przebywać będzie w Niemczech pod opieką swoich nauczycieli oraz instruktorów niemieckich, którzy będą sprawować opiekę w trakcie praktyki.

Wyjazdy uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, w tym zakwaterowanie, wyżywienie oraz proponowane atrakcje, będą w pełni finansowane ze środków unijnych. Młodzież dodatkowo będzie otrzymywała kieszonkowe pozwalające na zaspokojenie drobnych potrzeb pojawiających się w trakcie pobytu na praktykach.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.