- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Kreatywna fryzjerka z ZSZiO

27 listopada w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Parczewie odbył się konkurs fryzjerski. "Scarlett O`Hara – Przeminęło z wiatrem" to motyw przewodni konkursu. Przystąpiło do niego 19 uczniów województw lubelskiego i mazowieckiego.

- Reklama -

Celem V Ogólnopolskiego Konkursu Fryzjerskiego, zorganizowanego w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Parczewie pod patronatem starosty parczewskiego, było promowanie kształcenia zawodowego, w szczególności zawodu fryzjer. Ponadto konkurs stał się okazją do rozwijania indywidualnej kreatywności uczniów i umiejętności fryzjerskich oraz poczucia piękna, harmonii i estetyki.

Adepci fryzjerstwa mieli za zadanie skupić się przede wszystkim na odwzorowaniu zaproponowanej postaci z filmu w zakresie fryzury, makijażu oraz stroju. Było to nie lada wyzwanie ze względu na określony czas wykonania zadania, który ustalono na dwie godziny.

Scarlett O`Hara to postać z powieści „Przeminęło z wiatrem” jak również jej adaptacji filmowej. Była ideałem piękności o regularnych rysach twarzy, ciemnych włosach i szmaragdowych oczach. Swoją urodą, wdziękiem i stylem zwracała uwagę osób płci przeciwnej. Podobnie jak reszta społeczności dziewiętnastowiecznej Ameryki, Scarlett poddała się ówcześnie panującym trendom modowym i fryzjerskim. Do jej ubioru należały różnego rodzaju suknie: codzienne, wizytowe, spacerowe czy balowe. Elementem jej garderoby był także kapelusz oraz rękawiczki. Nieodzownym dodatkiem całej stylizacji były wachlarze, parasolki lub kwiaty. Całość ubioru dopełniała biżuteria zdobiona motywem fauny i flory. Scarlett podążała także za trendami fryzjerskimi tamtych czasów. Najczęściej nosiła włosy luźne upięte, nad karkiem i lekko wysunięte nad czołem.

 

 

- Reklama -

Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z wyznaczonym zadaniem i w sposób najbardziej wiarygodny odwzorować aparycję Scarlett. Wśród uczennic biorących udział w konkursie były również dziewczęta z biłgorajskiej szkoły: Gabriela Baran z klasy III TF wraz z modelką Kingą Kaczorowską z klasy I TFg oraz Klaudia Wasąg z klasy III TF także z modelką Justyną Płuciennik z klasy II TF. Makijaże wykonała Dominika Waliłko z klasy III TF. Projekty stylizacji przygotowanych przez nasze uczennice odznaczały się wielką precyzją, starannością oraz kreatywnością.

Wśród zwycięzców znalazła się Gabriela Baran, uczennica Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Interpretacja Scarlett zaintrygowała jury konkursu, które przyznało Gabrieli II miejsce. Takie wyróżnienie jest wynikiem talentu i kreatywności Gabrieli, a także wielu wskazówek merytorycznych oraz technicznych ze strony nauczycieli zawodu Danuty Demuchy oraz Iwony Kozyry. Pomysłowość i wiedza o tym, jak dbać o włosy, z pewnością przydadzą się naszej laureatce w przyszłym profesjonalnym wykonywaniu zawodu.

 

J.P

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.