Wypożyczalnia sprzętu Kołodziej-baner górny

- Reklama -

Kradli i wpadli

Kraśniccy kryminalni zatrzymali za szereg kradzieży sklepowych dwóch mieszkańców powiatu biłgorajskiego. Łupem 28-latka i jego 35-letniego kompana padały głównie markowe alkohole i perfumy. Straty wyliczono na ponad siedem tysięcy złotych. Teraz mężczyźni odpowiedzą przed sądem za swoje zachowanie, a jeden z nich odpowie w warunkach recydywy.

Kryminalni z Kraśnika, pracując nad sprawą kradzieży sklepowych, do jakich dochodziło w ostatnim czasie na terenie miasta, wytypowali osoby, które podejrzewali o ten proceder. Kilka dni temu na terenie Kraśnika zauważyli samochód, którym mieli poruszać się sprawcy przestępstwa i zatrzymali go do kontroli. Wewnątrz volkswagena siedziało dwóch mężczyzn z powiatu biłgorajskiego. Po otwarciu bagażnika policjanci ujawnili pochodzące z kradzieży butelki whisky oraz markowe perfumy.

35-latek i jego 28-letni kompan zostali zatrzymani. W efekcie kolejnych ustaleń okazało się, że mężczyźni mają na koncie kradzieże nie tylko w Kraśniku, ale też między innymi na terenie powiatu świdnickiego, janowskiego, biłgorajskiego czy stalowowolskiego. Łupem sprawców padały głównie markowe alkohole i perfumy. Straty wyliczono na ponad siedem tysięcy złotych.

- Reklama -

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty, ponadto okazało się, że jeden ze sprawców działał w warunkach recydywy.

Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu, ponadto za działanie w warunkach recydywy a także z racji uczynienia sobie z procederu stałego źródła dochodu sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

młodszy aspirant Paweł Cieliczko

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.