- Reklama -

- Reklama -

Kradł alkohol w zamojskich sklepach

28-latek z powiatu biłgorajskiego odpowie za kradzieże sklepowe, których dokonywał w zamojskich sklepach, głównie spożywczych. Ze sklepowych półek zabierał zwłaszcza alkohol. 28-latek usłyszał także zarzuty posiadania amfetaminy. Działał w warunkach recydywy, co będzie miało wpływ na wymiar kary. Czekając na rozprawę i wyrok, pozostanie pod policyjnym dozorem.

- Reklama -

Przedstawiciele sklepów wycenili wartość poniesionych strat na kwotę prawie 2 500 zł. 

W miniony weekend policjanci zostali powiadomieni o ujęciu mężczyzny podejrzanego o dokonanie kradzieży alkoholu w jednym z zamojskich marketów spożywczych. 28-latek z powiatu biłgorajskiego został przekazany policjantom, przewieziony do komendy i zatrzymany do wyjaśnienia sprawy. Przy sobie miał skradziony alkohol, który w stanie nienaruszonym wrócił na sklepowe półki.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili ponadto, że ten sam 28-latek na swoim koncie ma inne kradzieże sklepowe. W bieżącym miesiącu dokonał ich kilka, wszystkie miały miejsce na terenie Zamościa. Podejrzany ze sklepowych półek zabierał głównie alkohol, jednak zdarzało się, że kradł także artykuły przemysłowe i spożywcze. Łączną wartość strat przedstawiciele sklepów wycenili na kwotę prawie 2500 zł.

- Reklama -

28-latek wczoraj (16 czerwca) usłyszał zarzuty kradzieży, odpowie także za posiadanie amfetaminy. Działał w warunkach recydywy. Był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Również wczoraj prokurator na wniosek mundurowych postanowił, że 28-latek, czekając na rozprawę i wyrok sądu, pozostanie pod policyjnym dozorem. Zgodnie z przepisami karą za kradzież cudzego mienia może być nawet 5 lat pozbawienia wolności.

D.K-B/lubelska policja 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.