- Reklama -

Kontrole w gminie Tarnogród

W gminie Tarnogród trwały kontrole związane ze złożonymi przez mieszkańców tzw. "deklaracjami śmieciowymi".

O kontrolach poinformował podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej w Tarnogrodzie burmistrz Paweł Dec. – Na śmieciarkach zainstalowane są kamery. Widzimy, że część mieszkańców nie widnieje w deklaracjach i jest to w dużej mierze efekt epidemii koronawirusa. Część studentów nie wyjechała, część pracowników nie wyjechała za granicę. Widzimy to również po ilości odpadów, które są większe w stosunku do ilości zbieranych w latach poprzednich – mówił burmistrz. Dodał, że jeśli ktoś nie zgłosi osoby zamieszkującej gospodarstwo domowe do deklaracji śmieciowej, nie oszuka gminy, lecz innych mieszkańców.  To nie jest tak, że jeśli ktoś się nie zgłosi, to oszuka gminę. – On oszuka swojego sąsiada, ponieważ to sąsiad będzie musiał wyłożyć za osobę, która w deklaracji nie istnieje – tłumaczył.

Przypomnijmy, że od lutego 2020 br. stawka za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosi 15 zł miesięcznie od mieszkańca w przypadku odpadów segregowanych. Jeśli mieszkaniec nie będzie oddawał odpadów w sposób selektywny, wówczas miesięcznie zapłaci 35 zł od osoby.

- Reklama -

Wprowadzone zostały również zwolnienia częściowe z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla właścicieli nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej, kompostujących  bioodpady w kompostowniku przydomowym w wysokości 2,00 zł miesięcznie od każdego mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość oraz rodzin wielodzietnych, o których mowa w ustawie o Karcie Dużej Rodziny w wysokości 1,00 zł miesięcznie na każdego uprawnionego członka rodzin wielodzietnej.

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. Jan mówi

    Gdy ceny śmieci jedne z najwyższych w powiecie uderzające w mieszkańców. To władz zamiast myśleć o obniżkach, kontrole będzie nasyłać jak za starego dobrego PRL-u. To jeżeli iść tym śladem. To kiedy będzie na tyle odwagi, żeby skontrolować kto z mieszkańców “podłączony” jest z deszczówką do kanalizacji? Ścieki i woda też najdroższe w okolicy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.