- Reklama -

- Reklama -

Konto bankowe – jak wybrać najlepszą ofertę?

- Reklama -

Banki posiadają bardzo szeroką gamę ofert jeśli chodzi o konta bankowe. Instytucje prześcigają się w tworzeniu jak najlepszych produktów dla swoich klientów. W związku z tym generują wiele promocji, w których są nawet skłonni płacić nowym klientom za otworzenie konta. Dobrze jest więc przejrzeć aktualną ofertę, by zorientować się, czy aby warunki w innym banku niż posiadamy konto, nie są przypadkiem lepsze. Na co należy zwrócić uwagę?

Koszty

toyota Yaris

Najważniejszym aspektem, który należy rozważyć podczas wybierania konta są koszty. Wiele banków oferuje aktualnie konta za „0 zł”. Jednak zanim się na coś zdecydujemy, powinniśmy dokładnie przejrzeć warunki umowy. Często zdarza się, że dane konto faktycznie jest za 0 zł, jednak dopiero po spełnieniu pewnych założeń określonych w umowie. Najczęściej zalicza się do nich wykonanie kilku płatności bezgotówkowych, bądź zapewnienie wpływów na konto. Jak widać nie są to ciężkie zadania do wykonania, ponieważ większość osób zakładająca konto, korzysta z karty na co dzień.

Profity

Zakładając konto można również liczyć na różne profity. Wiele banków zaczęło oferować funkcję moneybacku, dzięki któremu klienci mogą otrzymać procentowy zwrot za zakupy bezgotówkowe. Coraz częściej spotykany bonus to oferty produktów oszczędnościowych z podwyższonym oprocentowaniem. Biorąc pod uwagę aktualne stopy procentowe na rynku, to tego typu oferty są bardzo opłacalne. Należy jednak pamiętać, że tego typu produkty generowane są tylko i wyłącznie w celu zdobycia nowych klientów i można z nich skorzystać tylko raz.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Wygoda

Dużym atutem dobrego rachunku osobistego jest wygoda. Wybierając bank dobrze jest wybrać taki, który znajduje się w miarę blisko naszego miejsca zamieszkania. Wtedy w nagłym przypadku, nie musimy pokonywać całego miasta, w celu załatwienia jednej sprawy. Ważna jest również liczba bankomatów oraz placówek wybranego banku, a także możliwość korzystania z platformy internetowej oraz mobilnej.

W internecie istnieje wiele zestawień – m.in. na oszczednoscionline.pl/konta-osobiste – z najlepszymi ofertami kont osobistych na rynku. W dużej mierze ułatwiają one wybór odpowiedniego rachunku, a także oszczędzają wiele czasu.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.