- Reklama -

- Reklama -

Konsultacje projektu przebudowy drogi krajowej nr 74

Kilkudziesięciu mieszkańców Gminy Frampol uczestniczyło w konsultacjach dotyczących planowanej rozbudowy odcinka drogi krajowej nr 74. Projekt przedstawili przedstawiciele firmy projektującej inwestycji Transprojekt Gdański Sp. z o.o. Pracownia Projektowa w Warszawie oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Lublinie.


Konsultacje odbyły się w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury we Frampolu. Spotkanie otworzył Burmistrz Tadeusz Niedźwiecki, który przywitał wszystkich obecnych. – Będziemy mogli zapoznać się z projektem, a państwo będą mogli zgłaszać swoje wnioski. Zapewne wiele uwag zostanie uwzględnione, ale nie wszystkie. Droga tej kategorii musi spełniać określone wymogi – mówił Burmistrz Tadeusz Niedźwiecki.

- Reklama -

Projekt dokumentacji przedstawił Krzysztof Łubianka, przedstawiciel firmy projektowej Transprojekt Gdański Sp. z o.o. Pracownia Projektowa w Warszawie. Oprócz niego w spotkaniu wzięli udział pracownicy firmy: Konrad Żabik i Karolina Rogowska. Projektanci zaprezentowali dokumentację, osoby uczestniczące w spotkaniu przedstawiali swoje propozycje do rozwiązań zaproponowanych przez firmę projektowa. Jak zaznaczał Krzysztof Łubianka, wnioski w ciągu siedmiu najbliższych dni należy zgłaszać pisemnie w Urzędzie Miejskim we Frampolu lub do GDDKiA oddział w Lublinie. Przedstawicielka inwestora, Magdalena Szczepaniuk z Wydziału Nieruchomości GDDKiA oddział w Lublinie, wyjaśniła procedurę nabywania nieruchomości pod inwestycję. Jak zaznaczyła wywłaszczenie wszystkich właścicieli odbędzie się jedną decyzją administracyjną. Wartość działki zostanie określana przez rzeczoznawcę powołanego przez wojewodę. Wysokość odszkodowania będzie równoznaczna z wartością rynkową nieruchomości i budynków. GDDKiA reprezentował także Leszek Wilczopolski Naczelnik Wydziału Dokumentacji GDDKiA oddział w Lublinie.

Zapraszamy mieszkańców do zapoznania się z projektem dokumentacji i składaniem wniosków. Wszystkie potrzebne materiały są dostępne na naszej stronie internetowej http://frampol.pl/?pid=454&mode=news&group=1&news=1503&p=

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.