- Reklama -

- Reklama -

Konsekwencje dla piratów drogowych

W miniony weekend policjanci na terenie powiatu zamojskiego zatrzymali do kontroli drogowej 14 kierujących, którzy w terenie zabudowanym poruszali się z prędkością powyżej 100 km/h. Kierowcy ponieśli konsekwencje prawne swojego postępowania. Był wśród nich mieszkaniec powiatu biłgorajskiego.

– W piątkowy poranek kilka minut po godzinie 9 w Kosobudach 26-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego, kierując BMW, jechał z prędkością 115 km/h. Prędkość 113 km/h rozwinął natomiast 67-latek z Lublina, kierując motocyklem. Został on zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Rozłopy – informuje lubelska policja.

W tej samej miejscowości z tego samego powodu policjanci skontrolowali także 42-letniego mieszkańca Lublina, który, kierując volkswagenem, jechał z prędkością 109 km/h. W piątek stróże prawa w Wólce Wieprzeckiej ujawnili także 53-latkę z Zamościa jadącą pojazdem marki Kia z prędkością 110 km/h. Konsekwencje zbyt szybkiej jazdy, przekraczającej 100 km/h w terenie zabudowanym, ponieśli również 31-latka siedząca za kierownicą BMW, skontrolowana w Żdanowie, oraz 66-letni kierujący audi, a zatrzymany do kontroli drogowej w Deszkowicach.

- Reklama -

Zatrzymani do kontroli drogowej kierowcy zostali ukarani mandatami. Ich konta zasiliły dodatkowe punkty karne, stracili również uprawnienia do kierowania na najbliższe 3 miesiące.

Pamiętając o tym, że w dalszym ciągu nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, gdy ktoś na drodze traci zdrowie a nawet życie, ponawiamy apel o przestrzeganie ograniczeń prędkości oraz jazdę dostosowaną do panujących warunków i własnych umiejętności.

Red.

- Reklama -

- Reklama -

2 Komentarze
  1. rysio mówi

    113 km/h ale pirat !!! 313 to jest predkość. Ludzie nie osmieszajcie się

  2. Rycho Rysiński mówi

    Mogą mnie cmoknąć, tam gdzie słońce nie dochodzi… 🙂

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.