Konkurs wielkanocny w Józefowie

147 propozycji, w tym 45 palm i 102 stroiki oceniło jury tegorocznego konkursu wielkanocnego, który zorganizował Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie. Przez kilka najbliższych dni prace przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych można oglądać na pokonkursowej wystawie, a potem kupić na akcji charytatywnej, organizowanej przez miejscową Caritas.

Liczba konkursowych propozycji była o prawie 50 większa niż przed rokiem, a poziom zgłoszonych prac był wysoki i wyrównany, dlatego w każdej z czterech kategorii wiekowych jurorzy przyznali po kilka równorzędnych nagród.

Najładniejszą palmę wykonały dzieci z grupy V przedszkola w Józefowie i to ta praca będzie reprezentować gminę Józefów w pierwszym konkursie wojewódzkim, organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie i samorząd województwa. Jego rozstrzygnięcie odbędzie się w niedzielę 14 kwietnia w Muzeum Wsi Lubelskiej.

Spośród palm, wykonanych przez uczniów najmłodszych klas podstawówek, jury konkursu gminnego doceniło propozycje: Mai Bielańskiej i Artura Droździela z Ia SP w Józefowie oraz Oli Krzeszowiec z klasy II SP w Górecku Starym. Na druga nagrodę zasłużyła Magdalena Borowiec z Ia SP w Józefowie, a na trzecią jej kolega z klasy Igor Lis.

W kategorii autorów z klas IV-VIII pierwsze nagrody przypadły: Danielowi Skórze z klasy VIII, Mai Podolak z Va, Lilianie Łokaj z Vb i Dominice Droździel z IVb SP w Józefowie oraz Gabrieli Krzeszowiec z klasy IV SP w Górecku Starym. Drugie miejsce zajęli: piątoklasistka z Józefowa Aleksandra Krzaczek, Milena Łazorczyk z klasy IV SP w Górecku Starym, Karolina Przytuła z klasy V SP w Stanisławowie i Gabriela Bieg z klasy IV SP w Górecku Starym. Trzecie nagrody zdobyli: Karolina Korepta z Vb i Emilia Zawiślak z VIb SP w Józefowie, Malwina Marzec z klasy IV SP w Górecku Starym i Paulina Bojarska z klasy VIII SP w Majdanie Nepryskim. Na liście wyróżnionych znaleźli się kolejni uczniowie z Majdanu Nepryskiego, a także ich koledzy z Górecka Starego oraz świetlicy w SP w Józefowie.
Jeszcze dłuższa jest lista zdobywców nagród i wyróżnień za wielkanocne stroiki. Spośród najmłodszych autorów w wieku przedszkolnym pierwsze nagrody otrzymają: Kinga Żołynia z oddziału przedszkolnego w Majdanie Nepryskim, a także Malwina Kawa oraz grupa V 5- i 6-latków z przedszkola w Józefowie. Drugie miejsce zajęli: Alan Kudełka z klasy 0 SP w Stanisławowie oraz grupa IV 5- i 6-latków z przedszkola w Józefowie, a trzecie Nikola Dołęska, Oskar Buczkowski i Lena Mazur z oddziału przedszkolnego w Majdanie Nepryskim. W kategorii uczniów klas I-III najciekawsze prace przygotowali: Klaudia Kudełka z klasy I i Martyna Kudełka z klasy II SP w Stanisławowie. Drugie nagrody zdobyły Maja Bielańska z klasy I SP w Józefowie i Zuzanna Czerniak z klasy II SP w Majdanie Nepryskim, a trzecie Anna Studnicka z klasy I SP w Józefowie.
Pierwszej nagrody w grupie najstarszych autorów nie było, a drugie jury przyznało: Gabrieli Kuli z IVb, Krystianowi Szarowolcowi z Va i Aleksandrze Kraczek z VB SP w Józefowie oraz Agacie Gontarz z Vb SP w Stanisławowie. Na trzecim miejscu zostały sklasyfikowane propozycje, które zgłosili: Malwina Zaśko i Karol Wakoń z IVb SP w Józefowie oraz Dominika Oleszczak z klasy VII i Michał Nieścior z Vb SP w Majdanie Nepryskim. Oprócz nagród za stroiki członkowie komisji przyznali jeszcze 14 wyróżnień. Wielkanocne propozycje oceniali: Beata Momot z Chóru „Ale Cantare” z Zamościa, dyrektor MOK w Józefowie Beata Zaśko i emerytowana animatorka kultury Marianna Kulpa.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.