Krystyna Deryło- główny

- Reklama -

Konkurs wiedzy o Rafale Hadziewiczu

20 października 2016 r. odbył się finał I Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Rafała Hadziewicza organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej pod patronatem Muzeum Narodowego w Kielcach.

 

Wzięli w nim udział uczniowie z gmin związanych z Hadziewiczem, reprezentujący cztery szkoły. Komisja konkursowa po sprawdzeniu 15 testów wiedzy postanowiła przyznać: I miejsce – Paulinie Grandzie z Gimnazjum w Obszy, II miejsce – Magdalenie Marczak z Gimnazjum im. Pawła Adamca w Łukowej, III miejsce – Amelii Bosak z Gimnazjum im. Pawła Adamca w Łukowej. Ponadto wyróżnione zostały: Marlena Mizerska ze Szkoły Podstawowej w Babicach, Amelia Dzwolak ze Szkoły Podstawowej w Obszy, Kinga Machnio z Gimnazjum w Obszy, Natalia Kornik z Gimnazjum im. Pawła Adamca w Łukowej.

 Celem konkursu było zapoznanie z życiem i twórczością Rafała Hadziewicza – wybitnego twórcy obrazów sakralnych i mistrza znakomitych XIX-wiecznych malarzy, który dzieciństwo i młodość spędził na naszych terenach.

- Reklama -

 Konkurs służył też temu, by młodzież miała możliwość obejrzenia obrazów Hadziewicza w wybranych kościołach Zamojszczyzny (Łukowej, Zamościu, Sitańcu, Frampolu i Szczebrzeszynie), dlatego druga część konkursu była wycieczką po tych miejscach.

 GOK w Łukowej zapewnił uczestnikom poczęstunek, dyplomy, a opiekunom podziękowania. Obdarował także uczniów i nauczycieli nowym wydawnictwem GOK „Gmina Łukowa – przewodnik”, a także specjalną publikacją prezentującą dzieła artysty w kościołach naszej diecezji.

 Każdy otrzymał ponadto ręcznie ozdobiony skan obrazu „Wniebowzięcie NMP” Rafała Hadziewicza z łukowskiego kościoła.

 Zwycięzcom ufundowany został listopadowy wyjazd do Muzeum Narodowego w Kielcach na wystawę monograficzną „Rafała Hadziewicza twórcze życie”. Wręczenie listów gratulacyjnych wszystkim finalistom odbędzie się 11 listopada 2016 r. podczas gminnych uroczystości patriotycznych w kościele w Łukowej po Mszy św. o godz. 10.00.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.