Krystyna Deryło

- Reklama -

Konkurs Piosenki Religijnej (foto)

We wszystkich kulturach świata piosenka religijna jest istotnym elementem wyrażania przez wiernych swoich emocji. W kulturze polskiej również jest istotnym elementem rozwoju duchowości człowieka. Wykonawcy i odbiorcy tego wydarzenia mają niepowtarzalną szansę otwarcia swych serc poprzez muzykę i słowa pieśni. W Tarnogrodzie gościło 10 zespołów oraz przedstawiciele władz i duchowieństwa. Przybyłą publiczność powitali Eugeniusz Stróż, burmistrz Tarnogrodu, oraz ks. dziekan Jerzy Tworek. Po oficjalnym otwarciu na scenie pojawili się następujący wykonawcy: Zespół „Pięciolatki – To My” z Przedszkola Miejskiego w Tarnogrodzie, „Dzieci Świętej Cecylii” z Luchowa Dolnego i Górnego, Schola „Adalbertus”, Zespół Wokalny „Marysieńka” ze Szkoły Podstawowej w Tarnogrodzie, Zespół Wokalny z Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie, Wokalny Zespół Dziecięcy Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury, Schola Parafialna „Śpiewajmy” z Tarnogrodu, Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Woli Różanieckiej. Schola z parafii Trójcy Świętej i Wniebowzięcia NMP.
W tym roku już po raz kolejny prezentacje przeprowadzono w formie konkursu i przyznano nagrody pieniężne. Wykonawców oceniało jury w składzie: Piotr Pacyk – instruktor terapii muzycznej w Środowiskowym Domu Samopomocy w Tarnogrodzie, Renata Ćwik – dyrektor Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury, Wiesław Mazurek – nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej w Biłgoraju. Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców jury postanowiło nie przyznawać I miejsca. II miejsce zajęli: Schola Parafialna „Śpiewajmy” z Tarnogrodu, Schola „Adalbertus” z Lublina, Wokalny Zespól Dziecięcy Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. III miejsce powędrowało do Zespołu Wokalnego „Marysieńka” ze Szkoły Podstawowej w Tarnogrodzie. Komisja postanowiła również wyróżnić zespół „Blue Angels” z Biłgoraja.
Podczas obrad jury odbył się krótki recital Zespołu Wokalnego ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnogrodzie oraz Scholi Parafialnej z Tarnogrodu. Każdy występ poprzedzony był krótką zapowiedzią. Zespoły, soliści otrzymali dyplomy, podziękowania oraz poczęstunek. Na zakończenie burmistrz podziękował uczestnikom oraz ich opiekunom artystycznym za udział w konkursie. Imprezę udało się zorganizować dzięki środkom finansowym gminy Tarnogród. Organizatorów cieszy też fakt, że podczas imprezy sala widowiskowa domu kultury wypełniona była po brzegi.
Prezentacje zostały zorganizowane przez: parafię pw. Przemienienia Pańskiego w Tarnogrodzie, Burmistrza Tarnogrodu i Tarnogrodzki Ośrodek Kultury.
Zobacz fotorelację:
https://drive.google.com/folderview?id=0B9xIYQ1aUc7ybW0xdmpWNWZycmM&usp=sharing

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.