- Reklama -

Konkurs na logo gminy rozstrzygnięty!

Las, wijąca się rzeka, słońce i napis "Księżpol" to graficzne motywy nowego logo gminy Księżpol, zaprojektowanego przez 14-letniego Pawła Kyca. Logo wybrano w drodze konkursu, którego podsumowanie miało miejsce 11 marca.

11 marca w Szkole Podstawowej w Majdanie Starym  podsumowano konkurs na logo gminy Księżpol. W uroczystej gali uczestniczył wójt gminy Księżpol Jarosław Piskorski, zastępca wójta Bartłomiej Świtała, kierownik Centrum Usług Wspólnych Marian Pisklak, dyrektorzy szkół z terenu gminy Księżpol, radni gminy Księżpol, uczniowie, nauczyciele i przyjaciele szkoły.

Wszystkich zebranych powitała dyrektor szkoły Irena Szmołda, a następnie uczniowie zaprezentowali krótki program słowno-muzyczny, w którym była mowa o walorach i funkcjonowaniu gminy. Zaprezentowano także efekty projektu edukacyjnego, w ramach którego powstał folder z najważniejszymi informacjami o gminie Księżpol. Folder został przygotowany i zaprojektowany przez uczniów, a projekt miał na celu pobudzenie świadomości obywatelskiej młodzieży.

Następnie omówiono i podsumowano konkurs na logo gminy. Głównym celem konkursu było opracowanie projektu graficznego, który będzie wykorzystywany w materiałach informacyjnych i korespondencyjnych gminy Księżpol. Na konkurs wpłynęły 63 prace wykonane przez uczniów ze wszystkich szkół z terenu gminy. Komisja konkursowa powołana przez wójta oceniła wszystkie prace i wybrała pięć prac. Przyznano jedną główną nagrodę, dwie równorzędne i dwa wyróżnienia.

Wyniki konkursu:

Izabela Bździuch (Szkoła Podstawa w Księżpolu) – wyróżnienie

Nikola Wolanin (Szkoła Podstawowa w Majdanie Starym) – wyróżnienie

- Reklama -

Anna Pędziwiatr (Szkoła Podstawa w Księżpolu) – nagroda

Martyna Wróbel (Szkoła Podstawowa w Majdanie Starym) – nagroda

Paweł Kyc (Szkoła Podstawowa w Majdanie Starym) – główna nagroda

Wszystkim laureatom konkursu gratulował wójt gminy Księżpol Jarosław Piskorski. – Zapewne dla Pawła jest to wielkie wyróżnienie, gdyż logo gminy będzie służyć przez wiele lat – mówił. Dziękował młodzieży za pięknie przygotowaną część artystyczną, nauczycielom, dyrekcji i sponsorom. Główną nagrodę w konkursie bon o wartości 2 tysiące złotych ufundował Bank PKO. Natomiast fundatorem pozostałych nagród finansowych była firma Silver Spray. Nagrody rzeczowe sponsorowała firma Maaw-Sport.

Podczas uroczystości laureatom konkursu gratulował także przewodniczący Rady Gminy Księżpol Henryk Marczak, przyjaciel szkoły Jan Kowal „Biłgorajczyk” i przedstawiciele biłgorajskiego oddziału Banku PKO.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.